Přejít na menu Přejít na obsah

Robots In Disguise: Utopené electro hodných tetiček

30. 11. 2007

Redakce Reporty

rid_smallKdyž se kolem něčeho dělá moc velké haló, většinou to za a) stojí za poslední prachy nebo za b) nestojí za nic. Nejhorší varianta však vznikne jednoduchou rovnicí a+b=c, tedy jestliže dáte poslední peníze za hudební akci, ze které odcházíte přinejmenším v rozpacích. Matematika funguje i v případě Robots In Disguise . Jejich pražské vystoupení uskutečněné 22. listopadu v Lucerna Music Baru slibovalo melodické electro plus promyšlené kostýmy a ve výsledku energickou show. Jenže proč se mi rekapitulace jejich koncertu pořád zaokrouhluje k písmenu c?

 

 

Trend poslední doby velí jasně. Kytary se v zaprášených futrálech třesou strachem zcela oprávněně. Jak jinak si vysvětlit fakt, že postu DJe se dnes už nikdo nesměje a naopak, dostává dokonce předskokanskou roli. The Fakes u svého pultíku vedle hlavního pódia míchali ikony současné elektronické vlny Justice počínaje, Simian Mobile Disco konče. Hodina a půl reprodukovaných remixů byla celkem tak akorát, aby se publikum shluklo pod pódiem a místy se i začínalo nudit. Odbytím desáté se na scéně konečně ukázaly hlavní aktérky večera, Sue Denim s Dee Plum, následované bubenicí a sympatickým chlapíkem, jehož hlavní úloha večera spočívala v dohledu na bezchybný průběh vystoupení, případně se místo Dee na chvíli chopil kytary.

 

 

 

Přesto vystoupení Robots In Disguise působilo spíše jako dobrosrdečná hra dvou milých tet, které pro pobavení svých svěřenců udělají cokoliv, ale daleko přesvědčivěji působí při rozdávání sladkostí než ostrých facek.

První polovinu koncertu strávily dámy především za mikrofony s nástroji v rukách. Na show si tedy museli diváci ještě počkat, nepočítám-li opravdu promyšlené oblečky plné výstřelků v podobě digitálních opasků se jmény či boty se speciální sekcí na palec. Audio zážitek utrpěl především na hodně kostrbatém ozvučení. Ač jsem nastavovala z davu ucho jak jsem jen mohla, zpěvu se k mému boltci nedostávalo téměř žádného, zato bubínky si bicích užily až dost. Skalním fanouškům tento fakt však vůbec nevadil a sborovým pěním nahrazovali němé pasáže. Většině diváků šlo stejně spíše o hutné taneční beaty. V sérii „kytarových" skladeb nechyběla oblíbená La Nuit, Mirror, Bed Scenes či singl The Sex Has Made Me Stupid z nového alba. rid_koncert

Změna k lepšímu započala prvními tóny coververze skladby You Really Got Me od The Kinks. Kytary byly odloženy do stojanů, případně na krk jedinému mužskému členovi na scéně, a dvojice futuristických div se konečně trochu osmělila. Plazení po zemi, opatrné vplouvání do lesů zdvižených rukou či sehraná spartakiádní cvičení korunovaly triumfálním skolením prozatímního kytaristy a spočinutím nohy Dee na jeho hrudi. Přesto všechno působilo spíše jako dobrosrdečná hra dvou milých tet, které pro pobavení svých svěřenců udělají cokoliv, ale daleko přesvědčivěji působí při rozdávání sladkostí než ostrých facek. Po pětatřiceti minutách byla hlavní část jejich odsýpajícího vystoupení odehrána a Roboti zmizeli v zákulisí. Decentní dva přídavky pak děvčata zakončila ve stylu velkého mejdanu, kdy se nechala na pódiu glorifikovat na kolenou klečícím fanouškem, jehož za chvíli doplnilo tančící křoví diváků z publika. Kdepak jsme tohle už mohli vidět?

Aniž bych přikládala velký význam délce celého koncertu, odcházela jsem jakoby nenasycena. Ostré melodie se při živém provedení lehce rozmělňovaly a utápěly v dutých beatech agresivní bubenice. Z módních kreací mi zůstal možná větší zážitek, než z hudební produkce, což je znamení jasnější než výhružně zvednutý prst. Obávám se, že v záplavě koncertních akcí letošního podzimu se z paměti toto vystoupení vytratí velice snadno. No budiž. I přesto si nové album opět pořídím, jelikož producent bývá v případě Robots In Disguise daleko šikovnější než pan zvukař.

 

Autor: Adéla Procházková, www. nekultura.cz

 

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace