Přejít na menu Přejít na obsah

„Baví mně pořádat vánočňáky“ - Rozhovor s promotérem a a managerem kapely KEKS Honzou Vyskočilem

20. 11. 2013

Redakce Rozhovory

Rozhovory o vánocích se dělají většinou s kapelami, které na vánočních koncertech vystupují. Tentokrát jsem ale oslovila člověka, který má s pořádáním vánočních koncertů hodně zkušeností.  Nadnešní otázky bude odpovídat Honza Vyskočil - manager a promotér kapely KEKS, která tento rok odehraje hned 3 vánoční koncerty. První se bude konat 19.12 v Praze ve Futuru. Hned den na to kapely vystoupí v Táboře (20.12) v hotelu Palcát. Posledním místem pro vánoční koncert je domovská scéna kapely, tedy Benešov. Kde odehrají 21.12. Sem se kapela vrací po třech letech.

 

Honzo, ty pravidelně pořádáš vánoční koncerty, na kterých vystupuje  KEKS. Vzpomeneš si ještě který byl úplně první?

No jasně, vzpomenu. V roce 2006.Bylo docela pozdě na přípravu a jediný možný termín byl 23.12. Byla to  sobota – dobrý  ale, druhý den byl  Štědrý den. Tak jsme trochu váhali a vůbec jsme nevěděli jestli náhodou nebudeme hrát sami pro sebe. Ale potom jsme na plakát napsali slogan „Dárek o den dřív“ a podařilo se. Hráli jsme tenkrát pro sál plný lidí.

A tak to i zůstalo, lidi mají prostě vánočňáky rádi. A mně baví  je pořádat.

Je nějaký rozdíl mezi pořádáním tzv. „normálního“ koncertu a vánočňáku?

U vánočních koncertů už během příprav je vždy cítit ten čas vánoc.  Dělá se to už nějakou dobu dopředu a možná ještě s větší pečlivostí. Záleží tu více než jindy na atmosféře. Už při příchodu musí návštěvník pocítit, že jsou tu vánoce. V ten večer lidi zapomenou na předvánoční shon, jdou se pobavit Ale myslím, že jsou k nám i více kritičtí než v průběhu roku. Proto se snažím, aby bylo vše jak má být a nestala se žádná chyba.

Jakým způsobem vybíráš hosty?

Hosty na koncert v Benešově vybíráme společně se Štěpánem Kojanem. Na letošním koncertu

bude určitě zajímavým hostem německá kapela Bell Book and Candle.  Mají za sebou světová turné, ale v Česku ještě nebyli. Bude to dobrá příležitost poznat kapelu právě na vánočních koncertech. Další,  Peter Nagy revivalDJ Kofola jsou v jedné osobě Josef IX.  v jedné osobě,  který je náš kamarád.  Dbám na to, hlavně u vánočních koncertů, abychom se na pódiu potkávali s lidmi, se kterými si rozumíme nejen hudebně, ale i lidsky.

Má letos vánoční koncert nějaká specifika oproti minulým letům?

Mimo Benešov 21.12, budeme slavit vánoce i 19.12. ve Futuru v Praze a 20.12. v Táboře v hotelu Palcát.

Co vzkazuješ Ty a kapely všem, kteří se na vánoční koncerty chystají?

Přijďte se si s námi vychutnat  vánoční atmosféru se svařákem, dárky a krásnými melodiemi!

 

 

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace