Přejít na menu Přejít na obsah

Za pár hodin Iron Maiden - Synot Tip Arena, Praha

29. 7. 2013

Redakce Novinky

IRON-MAIDEN fotoDnes zahrají na stadioně pražské Slavie legendární britští Iron Maiden. Tahle bezesporu světová metalová ikona působí už od roku 1975, první studiové album pak vydali v roce 1980, ještě s punkově laděným zpěvákem Paulem DiAnno. Opravdovou špičkou se stali po nástupu dodnes aktivního frontmana Bruce Dickinsona, jehož vokály padly jako ona známá část těla na nádobu.

S ním hned nahráli proslulou desku The Number Of The Beast, která je vystřelila prudce nahoru. Naposledy se „Mejdni“ ukázali v Čechách v roce 2011 v rámci festivalu Sonisphere, kde představovali převážně své nové album The Final Frontier. Letos ale mají samostatný koncert, a dnešní zastávka je korálek z túry Maiden England, ve které si připomínáme jejich práci z konce let osmdesátých, hlavně geniální a dle některých nepřekonané album Seventh Son of a Seventh Son. Samozřejmě tušíme, že zazní i klasiky z jiných období a i pár hitů z doby, kdy se Bruce vrátil po sólové pauze zpět. Praví fandové si ale nechávají setlist jako překvapení na place. Vystoupí v již skoro 13 let neměnné sestavě - Steve Harris (basa, druhý vokál), Bruce Dickinson (zpěv), Nicko McBrain (bicí), a tři kytaroví kouzelníci – Dave Murray, Adrian Smith a Janick Gers. Jako předkapelu si přivezli Voodoo Six, taktéž z Anglie, která začne v 18:15, samotný Eddie a jeho "poskoci" pak naběhnou patnáctiron_maiden_listek minut před osmou.

 

 

Všichni se moc těšíme, a doufáme, že se počasí trochu umoudří – dle předpovědí má k večeru pršet, a možná se tu a tam i zableskne. Pořadatelem události je Live Nation. Hudební scéna samozřejmě na této události nesmí chybět, možná se tam s někým z vás uvidíme. Ostatním slibujem alespon report.

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace