Přejít na menu Přejít na obsah

Bruce Dickinson osobně přepravil letadlem želvu "na léčení" na Kanárské ostrovy

12. 2. 2016

Pearl Magazín

Foto: houseofhaironline.com

Že se pod tvrdou slupkou často skrývá velké srdce, prokázal frontman Iron Maiden Bruce Dickinson, který svým letadlem přepravil zraněnou želvu z Jersey na Kanárské ostrovy. A co víc – jako držitel pilotní licence usedl do kokpitu sám osobně.

Bruce Dickinson jako pilot. Foto: lonelyplanet.com

Bruce Dickinson se podílel na záchraně zraněné želvy, kterou vyplavilo moře na pláži v britském Jersey. Měla rozbitý krunýř a v těle pokročilý zánět. Nálezci ji odvezli na veterinární kliniku New Era Veterinary Hospital v Jersey. Želva druhu kareta obecná, pojmenovaná mezitím Terri, není však zvyklá na chladné vody kolem Normanských ostrovů – jejím přirozeným prostředím je mnohem teplejší Středozemní moře. Proto veterináři po základním ošetření doporučili její převoz do teplejších podmínek, kde budou její šance na přežití mnohem vyšší.

Dobrovolníci vyhlásili crowdfundingovou kampaň na získání 22.000 liber – to byla částka, která byla potřebná pro její převoz letadlem. Mnohem lepší (a levnější) alternativou se však ukázal převoz soukromým letadlem slavného metallisty – Dickinson osobně pilotoval letadlo, které Terri převezlo z Jersey do útulku pro zvířata na Gran Canarii, největší z Kanárských ostrovů, kde se želva dále zotavuje. Lékaři z veterinární kliniky New Era Veterinary Hospital uvedli:

„Terri na Gran Canarii prospívá dobře, víc žere a věříme, že v několika málo dalších týdnech zesílí natolik, aby mohla být vypuštěna do moře. Nezvládli bychom to bez obrovské pomoci všech, kdo do toho byli zapojeni, a za to moc děkujeme.“

Želva Terri už je na Kanárských ostrovech. Foto: classicrock.teamrock.com

Světové turné Iron Maiden začíná tento měsíc a zahrne i vystoupení na Download Festivalu v roli headlinerů. Kapela bude cestovat novým a vylepšeným letadlem Ed Force One, které bude pilotovat opět sám Bruce Dickinson. Ten začal s létáním na začátku 90. let a je kvalifikovaným pilotem.

Zdroj: classicrock.teamrock.com

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace