Přejít na menu Přejít na obsah

Fanoušci se dočkali: Mňága a Ždorp vystoupili po několika odkladech v Olomouci


Další z dlouho očekávaných koncertů v olomouckém S-klubu patřil ve čtvrtek 5. května oblíbené hudební skupině Mňága a Žďorp. Kapela patří mezi nejvýraznější jména porevoluční éry v Československu a že se i dnes těší velké přízni fanoušků, to jsme mohli vidět i ve slušně zaplněném olomouckém hudebním svatostánku.

Energický tajfun z Vamezu, tak se často přezdívá alternativní rockové kapele, která se začala formovat už roku 1983. Na svém kontě mají 17 studiových alb a několik rádiových pecek, které se staly vyhledávanými písněmi napříč festivaly po celé zemi. A ty nejznámější zazněly i v olomouckém S-klubu. Mohli jsme tak slyšet písně jako Hodinový hotel, Matahari, Dutý, ale free, Měsíc, Spaste svoje duše, Písnička pro tebe, Goin' Blind nebo Nejlíp jim bylo.

V publiku jsme viděli převážně třicátníky, kteří si show náramně užívali a nepřestávali trsat ani při pomalejších písnich. Skvělá hudba sympatické šestičlenné a převážně valašské partičky byla doplněna energickými tanečními kreacemi frontmana Petra Fialy, který byl v neustálém kontaktu s nadšeným publikem. Ten také několikrát prohlásil, že je pro dnešek Olomouc hlavním městem a zítra jím budou Kejžlice. Komunikace kapely a fanoušků je vždy důležitá, ale tady probíhala na jedničku s hvězdičkou. A nutno dodat, že i bubeník Marcel Gabriel měl svůj den. Pochází totiž z Olomouce a vystupovat na domácí půdě, to je pro každého hudebníka hnacím motorem. Co dodat? Byl to další velice příjemně strávený večer s kapelou, jejíž písně se jen tak nezapomínají.

Text: Milan Papežík, Lenka Jochcová
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace