Přejít na menu Přejít na obsah

James Blunt zaplavil Prahu láskou: Na ploše se odehrávalo jedno velké rande

8. 3. 2020

Pearl Reporty

Britský zpěvák James Blunt vystoupil první březnový pátek 6. 3. v Praze v rámci svého evropského turné k desce Once Upon A Mind. Tipsport Arenu tak na pár hodin proměnil v moře lásky.

Výhoda dostatečného prostoru
Do Tipsport Areny si v pátek 6. března našlo cestu asi 3500 lidí. To není na její kapacitu mnoho, ale rozprostřeli se po ploše a zaujali místa tak, že to vypadalo dobře. Ale ti, kdo přišli, si mohli koncert užít opravdu naplno. Že nebylo narváno, mělo totiž i svou výhodu: milenecké páry se mohly při objímání pohupovat do rytmu a nikdo nenarušoval jejich osobní zónu.

Refrény You're Beautiful odzpívalo publikum
Blunt se před lety proslavil především jako zpěvák milostných balad. Stejně tak jako jiné země, i české publikum se s ním před lety seznámilo díky jeho nejslavnějšímu hitu You're Beautiful. Ani ten samozřejmě nesměl v Tipsport Areně chybět. Refrény za něj prakticky odzpívalo publikum. Zazněly i další hitovky jako Goodbye My Lover, Wisemen, High, Carry You Home, 1973, Stay The Night nebo nejnovější singl Monsters, který je věnovaný jeho nemocnému otci.

Od vážného výrazu až po velkou párty
Blunt při zpěvu působí vážně a má dle některých až "útrpný" výraz, ale mezi songy vtipkuje a baví publikum.
Poslední dobou Blunt zpívá i rychlejší novější songy, jako například Bonfire Heart či OK. Při druhé jmenované si fanoušci včetně zpěváka samotného na jeho pokyn posedali na bobek. Při jejím posledním refrénu vyskočili - a nálada v hale se změnila v jednu velkou párty.

Přibude nás?
Jak už bylo řečeno, na koncertě jsme viděli opravdu rekordní množství objímajících se párů. Bluntova hudba je k tomu totiž přímo jak stvořená. Na ploše se to tedy změnilo v jedno velké rande. Blunt bývá novináři někdy žertem označován za "mistra oplodňovacích balad", a tak by nebylo divu, kdyby i po tomto koncertě bylo počato velké množství dětí.

 

 

 

 

 

Text: Milan Papežík, Dominika Adamcová

Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace