Přejít na menu Přejít na obsah

Kabát na Hrad? Fanouškům českých velikánů hudební scény se vyplnilo jejich přání. Kabáti zahrají totiž na hradě – a ne na jednom


Fanouškům nejpopulárnější české rockové skupiny KABÁT se splnilo jejich přání, když se mnohokrát řídili mottem "KABÁT NA HRAD" – a to doslova. Koncem listopadu totiž oznámili svou budoucí spolupráci s festivalem HRADY CZ, a v létě je budeme moci vídat na šňůře koncertů po celé České republice. Sami Kabáti berou účast na menším festivalu jako výzvu a na rozdíl od festivalů velkých si užijí tu pravou rodinnou atmosféru.

"Už roky se bavíme o tom, že bychom jeli něco jiného než krajská města, proto teď Točník, Bezděz, Rožmberk a podobně. Není to tak monstrózní akce, budeme blíže k lidem," řekl na úvod pro ČTK kytarista Ota Váňa.


© Josef Beník

Ačkoliv si Kabáti v další festivalové sezóně navyknou na trochu jinou atmosféru, zvyknou si na menší kotle a zavítají na menší festivaly, tradiční TOPFEST v Piešťanech nebude v zapomnění. „Hrajeme tam každý rok. Když jsme loni koncertovali v Praze na Vypichu, chtěli jsme Topfest vynechat. Pořadatel mi ale volal, že mu píší fanoušci a prosí, aby Kabát vystoupil. Nakonec jsme tam odehráli koncert, který byl dost podobný tomu na Vypichu,“ dodal manažer Radek Havlíček.

Kdo nebude mít možnost navštívit jeden z osmi koncertů Hrady CZ, ať nezoufá. Na rok 2017 totiž kluci plánují Open Air Turné = Do pekla/Do nebe, kde opět předvedou letošní "novopečenou" stejnojmennou desku, která oslovila nejednu generaci fanoušků. "Nové CD jsme vydali v den prvního koncertu a štve nás to! Nikdo z pochopitelných důvodů neznal nové pecky a to je na dvě věci. Připravujeme tedy (mimo jiné) koncertní turné na rok 2017, kde toto CD zahrajeme celé, a pro nikoho to nebude neznámé," prozrazují dál kluci na svých Facebookových stránkách. "K novému CD možná zazní i nové pecky," prozrazují dál.Kdo ale nechce čekat na sérii koncertů v roce 2016 a 2017, může vyrazit za necelé tři týdny na Vánoční koncert do pražské O2 arény nebo do brněnského SONO centra. "Tady se ale nebudou zpívat koledy, bude to skvělá show!" dodává frontman kapely Josef Vojtek. V Praze též mimo koncertování obdrží desetinásobní Zlatí slavíci ještě ke svému nejnovějšímu ocenění multiplatinovou desku za prodej již zmíněného CD Do pekla/Do nebe, kterého prodali přes 35.000 již v prvním měsíci po vydání.

Kabát budeme moci na Hradech vídat celé prázdniny, konkrétně:
Točník a Žebrák (15.-16. 7.)
Kunětické hora (22.-23. 7.)
Švihov (29.-30. 7.)
Rožmberk nad Vltavou (5.-6. 8.)
Veveří (12.-13. 8.)
Hradec nad Moravicí (19.-20. 8.)
Bouzov (26.-27. 8.)
Bezděz (2.-3. 9.)

Sledujte portál HS, již brzy se tu objeví soutěž o lupeny na samotné Hrady CZ!

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace