Přejít na menu Přejít na obsah

Nový festival v Hlince rozpálí kapela Premier a discorová nálož Ema White


Hlinka u Osoblahy je nenápadná vesnička na česko-polských hranicích. Člověk by si pomyslel, že kultura v těchto obcích není až tak bohatá. Opak je ale pravdou. Obec zde nyní chystá první ročník Festivalu na statku s pestrým hudebním programem.

Po dobu několika let byli obyvatelé Hlinky na Osoblažsku zvyklí na "Den obce aneb Hlinka buduje, tančí a zpívá". Tento budovatelský podtitul sice krásné vesničce střediskové nadále zůstal, ale ze Dne obce se v letošním roce stal Festival na statku. A slibuje spoustu hudby pro všechny generace a zábavy pro celou rodinu. Program odstartuje koncertem pro zralejší publikum hvězda Šlágr TV Radek Žalud, nevidomý zpěvák, kterému se přezdívá "český Bocelli" a jehož hlas je doslova k nerozeznání od hlasu Dana Hůlky. 

Během odpoledního programu vystoupí historicky první vítěz pěvecké show X Factor Jiří Zonyga se svou kapelou a všichni se již zajisté těší na jeho krásnou interpretaci písní Sluneční hrob, Zafúkané nebo Husličky. S přicházejícím večerem vystoupí legendární zlínská kapela Premier a kromě velehitu Hrobař, který bude jedním z nejočekávanějších highlightů celého programu, zazní i zbrusu nová skladba Ještě nehoří. 

Program zakončí nová olomoucká discorová senzace Ema White. Discore je nový hudební styl, který tato partička sama založila. Mísí se v něm hudba zlatých devadesátek s rytmy metalu, rocku a elektroniky. Posluchači si tak vychutnají nestárnoucí hity ve speciálních aranžích. A kdo sem zavítá, rozhodně neprohloupí. Přesně podle motta obce: "Hlinku jednou zkusíš a podruhé už musíš."

Line-up:
14:00 Radek Žalud
16:00 Jiří Zonyga 
19:00 Premier
21:00 Ema White

Vstupenky jsou v předprodeji dostupné na Obecním úřadu Hlinka a jejich cena je 200,- Kč. Na místě budou v prodeji za 250,- Kč. V ceně vstupného je zahrnuta karta na lunapark. A čeká vás i bohaté občerstvení. Když jsme v uplynulých letech navštívili Den obce v Hlince, museli jsme uznat, že jsme rozhodně ještě na žádných obecních slavnostech neviděli takovou rozmanitost nabízeného gastra. Pokud letos půjde o festival, můžeme se těšit na další překvapení v podobě různých dobrot.

Chcete mít Radka Žaluda, kapelu Premier nebo kapelu Ema White na své akci? Neváhejte a rezervujte si svůj termín na e-mailu mpproduction.booking@gmail.com.

Text: Milan Papežík
Foto: Archiv umělců

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace