Přejít na menu Přejít na obsah

Olomouc se ponořila do hitů legendární Lucie


Ve čtvrtek 23. června proběhl na olomoucké Korunní pevnůstce dlouho očekávaný koncert legendy české hudební scény, kapely Lucie. Ta si olomouckou exkluzivní lokaci vybrala na zastávku turné Chci zas ... Letní rock tour 2022. Lucie v hanácké metropoli vystoupila po takřka 3 letech, kdy naposledy zahrála v listopadu 2019 na Zimním stadionu.

Že bude koncert Lucie jedním ze zlatých hřebů letní koncertní sezóny v Olomouci, to bylo jasné od samotného začátku. Areál Korunní pevnůstky sice nebyl zaplněn do posledního místa, avšak dá se říct, že návštěvnost byla slušná. A to i navzdory těžké době, kdy kultura trpí menším zájmem ze strany veřejnosti. Kapele však toto komornější prostředí vyhovuje a před začátkem turné vysvětlila, že chce být divákům blíž než jak tomu bylo na vyprodaných koncertech v arénách.

Předskokankou byla zpěvačka Katya Gapochka z Ukrajiny, která diváky potěšila svým velice příjmeným koncertním setem. Koncert hlavní hvězdy odstartoval s malým zpožděním písní Oheň, kterou jako vždy David Koller věnoval všem "ruskejm ču.....". Tím měl samozřejmě na mysli ty nejvyšší představitele. Nechyběly ani ty největší hity jako Pohyby, Sen, Amerika, Lucie, Šrouby do hlavy, Panic, Dotknu se ohně, Černí andělé nebo Chci zas v tobě spát. Začátek koncertu byl trochu klidnější, aby pak s čím dál většími peckami vygradoval a dostal do euforie nejednoho přítomného fanouška. Za svitu mobilních telefonů pak ke konci zpívala celá Korunní pevnůstka.

Lucie byla odjakživa čtyřčlenná kapela, i když se v ní v podstatě od samotného začátku členové střídali. Její koncertní součástí je však už několik let bubeník Adam Koller, syn Davida Kollera, který se dá považovat za pátého člena. Při některých písních dvojice otec a syn Kollerovi zahráli na bicí současně a musíme tak zmínit jejich dokonalou hudební symbiózu a sehranost, když se za bicími oba sešli.

Lucie se v rámci letního turné objeví na celkem čtrnácti zastávkách a na podzim odehraje své dlouho odkládané turné Lucie v Opeře s novým programem a unikátní hudební aranží.
Termíny Lucie v Opeře:
28. 09. 2022 Ostrava / Ostravar Aréna
12. 10. 2022 Praha / O2 Arena
20. 10. 2022 Bratislava / Zimný štadión Ondreja Nepelu
26. 10. 2022 Pardubice / Enteria Arena
05. 11. 2022 Brno / Winning Group Arena

Text: Milan Papežík, Soňa Kupková
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace