Přejít na menu Přejít na obsah

Pamatujete si na sympatického Michala Šafratu ze SuperStar? Návštěvnost jeho koncertů by mu mohl závidět leckterý vítěz této soutěže


V sobotu 13. srpna jsme se zastavili ve Výčapech u Třebíče, kde se svojí kapelou Bagr vystupoval zpěvák Michal Šafrata, který se probojoval do finálové desítky SuperStar v roce 2020. Že mu to zpívá skvěle, o tom už byla přesvědčena porota v čele s Palem Haberou.

Michal působí jako zpěvák ve dvou kapelách - Bagr a The Feet. Ve Výčapech u Třebíče vystupoval s první jmenovanou kapelou, která na lokální hudební scéně působí už od roku 1983. V nové sestavě s frontmanem Michalem Šafratou hrají Bagři jen pár let, ale kapela o fanoušky rozhodně nemá nouzi. Během večera zazněly známé světové pecky, české hity, ale i staré klasiky ve velice příjemných aranžích. Při poslechu hned prvních písní a Michalovy zajímavé barvy hlasu nás napadla jen myšlenka, proč nehraje po celé republice a cílem jeho kapel jsou města a obce na Vysočině, převážně na Třebíčsku. Po pár minutách se nám však dostalo odpovědi, kdy se na tanečním parketu kolem 10. hodiny večerní sešlo na 400 fanoušků. A to ještě není úplně narváno. Dle Michalových slov při dobré předpovědi počasí chodí i 700 lidí, a tak mladý zpěvák se svou kapelou v malé obci kolikrát zdvojnásobí počet obyvatel. Zkrátka na Vysočině má kapela takovou popularitu, že netřeba jiných experimentů.

Po skončení soutěže se Michalovi vede opravdu skvěle. Vydal několik autorských písní s videoklipy a před nedávnem také své debutové CD V myšlenkách. Často také spolupracuje s vítězkou SuperStar Barborou Piešovou, kdy si společně už během soutěže hudebně a lidsky sedli. A my přejeme Michalovi v jeho hudební cestě hodně štěstí a těšíme se na některé z dalších vystoupení. Byl to moc příjemný večer, který si zase rádi zopakujeme.

Text: Milan Papežík, Nico Moro
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace