Přejít na menu Přejít na obsah

Prisma Guitars - barevné kytary ze starých skateboardů


Firma Prisma Guitars vytváří své nástroje ze starých skateboardů. Není to nový nápad, ale Prisma si na tom postavila svou kompletní výrobu. Všechny kytary vyrábí třiadvacetiletý kytarář Nick Pourfard ze San Francisca.

Kytary vyrobené ze skateboardů jsou vzhledově originální a barevné. Prisma vyrábí "sériové" modely, ale ani ty nejsou vlastně úplně sériové: žádná kytara není barevně nachlup stejná. Mladý tvůrce Nick Pourfard vyrobil svou první kytaru ve svých osmnácti letech. Každému kousku, který vyrábí, se snaží vdechnout něco jedinečného. Mezi svou prací a jízdou na skateboardu vidí mnohé souvislosti: neexistují žádná pravidla, podle kterých by se muselo vždy postupovat přesně tak a ne jinak, skateboardy jsou primárně určeny k jízdě, ale výroba kytar je jízdě na skateboardu podobná v tom, že si to člověk může pojmout po svém, říká Nick. Při výrobě každé kytary chce tedy překonat tu předchozí vyrobenou, překonat laťku, kterou si nastavil minule. 

Kromě sériově vyráběných modelů je možné nechat si vyrobit i kytaru podle svých představ na zakázku, tedy vlastní custom model. Můžete si vybrat z šesti tvarů těla kytary (u baskytary pouze ze dvou tvarů), taktéž materiál je na vás: dají se použít jen skateboardy, ale kytara z nich může mít pouze vrchní desku, přičemž hlavní část těla může být vyrobena z mahagonu nebo olše, k výrobě krku také můžete volit mezi skateboardem nebo mahagonem.

Více na www.prismaguitars.com.

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace