Přejít na menu Přejít na obsah

Rodafonio – kapela v kole a na kolečkách


Že jste ještě nepotkali pojízdnou kapelu? Ne pojízdnou ve smyslu třiceti kamionů s technikou. Skutečně pojízdnou kapelu. Seznamte se, tady je Rodafonio.

Rodafonio (roda – ze šp. rueda=kolo, fonio=zvuk, tón) je vynález ze španělské Barcelony. Jedná se o to pouliční hudební show divadelní společnosti Factoria Circular, kterou v roce 2010 založili uznávaný kolumbijský scénograf a hudebník César Alvarez Bayer a Andrea Cerchiaro. Oba spojuje vášeň pro divadlo, hudbu a inteligentní překvapení. Rodafonio je jejich debutem a opravdovým překvapením, novým pojetím tradičního konceptu pouliční kapely.

Působivou přehlídkou pouliční vynalézavosti je tato čtyři metry vysoká a patnáct centimetrů široká otáčivá kovová konstrukce „kola“ na čtyřech kolečkách. Uvnitř tohoto „kola“ sedí ve vlastních menších „kolech“ (pozor, také lehce otáčivých) tři hudebníci hrající na své nástroje (kytara, saxofon, bicí, někdy místo saxofonu pozoun). Celou konstrukci pohání vpřed dva herci, kteří sedí vlevo a vpravo a šlapou, jako kdyby jeli na bicyklu. Z tohoto pohledu zaujme Rodafonio i propagátory ekologických zdrojů energie.

Rodafonio nejen velmi efektně vypadá, ale je to i dokonalé spojení hudby, divadla a technické stránky věci. Účastníci různých festivalů apod. ho mohli vidět nejen v domácím Španělsku, ale také například v Německu, Rakousku, Portugalsku, Velké Británii, Chile, ve Francii, v Polsku či Švédsku.

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace