Přejít na menu Přejít na obsah

Rybičky 48 v Zábřehu: bez smokingu, ale se všemi hity


Po pátečním koncertě na Výravě si to kutnohorská pop-punková partička Rybičky 48 namířila v sobotu 12. září do moravského Zábřehu. Už předem bylo jasné, že jeden z jejich posledních letošních koncertů v rámci letního turné se změní na nekonečnou párty, která vykouzlí nejen úsměv na rtech přítomných fanoušků, ale hlavně se opět zapíše do historie zábřežského kulturáku.

Do budovy s rouškou
Vlivem koronavirových opatření bylo potřeba při vstupu do budovy využít letos již tradiční neodmyslitelný módní doplněk - roušku, ale protože většina fans jsou pivaři a pivo se s hadrem na obličeji konzumovat nedá, zmizela většina roušek aspoň na chvíli zpět do kapes. Krev v žilách fanoušků rozproudila předkapela Street 69, která zahrála své osvědčené vypalovačky. Po deváté hodině se už kulturák zaplnil do posledního vyprodaného místa a všichni netrpělivě vyhlíželi, kdy se na pódiu objeví tolik očekávaná čtveřice muzikantů. Když o půl desáté padla opona, dostaly hlasivky všech přítomných pořádně zabrat.

Přišly Emily, Magdaléna i Karolína
Kluci sice nedorazili ve smokinzích, které dva dny předtím zkoušeli na natáčení nového připravovaného videoklipu, ale i tak nemohli zklamat jedinou fanynku, protože vypadali skvěle. Zahráli všechny své nejznámější songy - Emily, Magdaléna, Karolína, My ještě nejsme starý, Lék na duši ženy, Tohle je rock'n'roll, vy buzny, Muži, Ženy, nemohla samozřejmě chybět ani letní hitovka Léto. Kluci překvapili i staršími kousky, jako je Bohém či Obyčejnej den. Jednu z nejoblíbenějších skladeb fanoušků Zamilovaný/Nešťastná si Kuba Ryba střihl namísto s Bárou Zemanovou s Petruškou Lebedovou a Michalkou Brenerů a za pomoci "party" roztančili celý kulturák. Na klucích bylo vidět, že si akci neskutečně užívají a svou dobrou náladou nakazili během jediného večera víc lidí než koronavirus za celý půlrok.

Kam dál za Rybičkami
Děkujeme, že jsme po Uherském Brodě a Třebíči mohli být opět při tom a budeme se těšit zase někdy příště! A kdo je dodnes nestihl, má letos ještě šanci Rybičky 48 vidět a slyšet 19. září v Pasohlávkách, 25. září ve Vrchlabí nebo 30. října v Boskovicích.

Text: Eva Janalíková, Sylva Kaplanová
Foto: Eva Janalíková

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace