Přejít na menu Přejít na obsah

STROY přináší novou desku - LIKE IT OR NOT! Bude poprvé k sehnání v pražském Lucerna Music Baru


Již se svým albovým debutem Adam Reborn prokázali, že se v Evropě a nejspíš ani ve světě neztratí: na mezinárodní soutěži GBOB v norském Oslu obsadili ve světové konkurenci třetí místo. I doma sklízejí uznání, což nebývá vždy zvykem: kritici pěli chválu jak na desku samotnou, tak i na videoklip. EP Like It Or Not vznikalo v nahrávacím studiu 11AD s producentem Alainem Johannesem, který spolupracoval s takovými jmény světové hudby jako Soundgarden, Queens Of The Stone Age, Chris Cornell či Eleven. V časovém rozpětí jednoho týdne tak od prvotního hudebního nápadu až po finální studiovou realizaci vznikly čtyři skladby, ve kterých STROY představují svůj originální, opravdový, syrový sound. Uslyšíme tak nahrávku, která vznikala společným nahráváním v jedné místnosti a pokusila se zachytit kouzlo okamžiku svého vzniku, což se jí také podařilo. První singl, který nese stejný název jako deska - tedy Like It Or Not - bude možné slyšet od 11. 11. a křest EP se koná 23. 11. v pražském Lucerna Music Baru. Tam také EP poprvé seženete.

Všichni členové kapely jsou absolventy konzervatoře (i když Michal Skořepa původně v úplně jiném oboru, než jakému se v kapele věnuje). Perfekcionista Michal Skořepa se netají svou láskou ke stylu grunge a všemu, co s ním souvisí, Miloš Meier si již za svého dosavadního působení na hudební dráze vydobyl renomé jako (nejen) metalový bubeník, Jakub Antl se stylově neomezuje a zvládá zahrát takřka jakýkoli žánr (mohli jsme ho vidět například na stejném pódiu jako holky ze smyčcového tria INFLAGRANTI). Každý z nich tak přináší do kapely něco trochu jiného...a výsledkem je sound, který působí trochu jako grunge, trochu jako metal, případně to klidně nazvěme alternativním rockem...a vůbec, k čemu škatulkování. LIKE IT OR NOT. Delší a obvykle ne zrovna jednoduché skladby kapely STROY nebudou totiž možná pro každého, ale tahle kapela chce být především sama sebou, není ochotná nechat se nacpat do šablon středního proudu či ohlížet se na představy nahrávacích společností.

S kapelou STROY připravujeme při příležitosti vydání EP také rozhovor.
____________________________________________________________

Videoklip z Adam Reborn (2014):

foto © STROY
FB: STROY OFFICIAL
odkaz na událost křtu: křest EP - LIKE IT OR NOT!
 
Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace