Přejít na menu Přejít na obsah

Trance music - Stimulující melodická nálož z Nizozemí


Jedním z nejoblíbenějších žánrů elektronické scény je bezpochyby styl, který se formoval na počátku 90.let v Nizozemí a postupně se rozšiřoval přes evropské kontinenty a do USA. Jeho původ vychází ze směsice Techna a House a on sám zůstává základem, pro další hudební mutace. Jeho výstižný název je Trance.

Jedná se o vokály a melodiemi nadupaný žánr, hrající se rychlostí okolo 138 bpm a více. Trance je velmi dynamický styl, který je mnohdy označován za psychadelickou hudbu. Jeho hudební pojetí nepostrádá opakující se beat, syntetizátorové zvuky, příjemné vokálové pasáže a působivé melodie. Prvky Electra a Progressive House dělají tento žánr tím, čím je. Díky tomu je jeho vliv na emoce mnohem větší, než u méně pestrých hudebních žánrů. Jeho obliba je opravdu celosvětová a narozdíl od některých stylů elektronické hudby i nadále stoupá.

 

Petří mezi styly, které dokáží svým zaměřením naplnit line-up celého festivalu, se zaměřením pouze na tento žánr. Mezi největší akce tohoto směru patří A State of Trance festival, Ultra Music festival, nebo halová mega párty Sensation  White. Sensation White svou atmosféru podtrhuje vyjimečností, kterou je podmíněná účast v bílém oblečení a dekoracemi, které jsou rovněž situovány do bílé barvy. Tento hudební fenomén má jednu z největších fanouškovských základen vůbec. Trance je základem pro další podskupiny, jako např. Progressive Trance, Uplifting Trance, Psy Trance, Acid Trance, Tech Trance, Goa Trance a další.

Mezi přední Trance producenty a Dje patří bezpochyb němečtí matadoři Paul van Dyk a Markus Schulz, nebo nizozemští borci Tiësto a Armin van Buuren. Právě tito uvedení DJové se mohou pyšnit nejprestyžnějšími oceněními na poli taneční scény a jsou považováni trance komunitou za největší baviče a mistry svého oboru. Někteří dokonce opakovaně obsazují přední příčky prestižních  žebříčků, jako Mixmag nebo DJMag a zaujímají v nich prvenství, právě díky své veliké oblibě u fanoušků.

 

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace