Přejít na menu Přejít na obsah

Vizuální stimulace - Nedílná součást každé párty, bez které by to nebylo ono


Vizualizace je brána do světa fantazie a hudba je k této bráně klíč. To musí uznat snad každý, kdo někdy navštívil taneční párty, se zaměřením na některé z mnoha žánrů elektronické hudební scény. 

Svět elektronické taneční scény je složen z nepřeberného množství různých akcí, od drobných klubových, přes větší halové, až po ty největší, jakými jsou Open Air festivaly. Existuje spousta promoterských organizací, které zajišťují milovníkům této kultury veškerý chod tanečních párty, se všemi náležitostmi, které tyto akce obnášejí. Dokonalá ogranizace je základem pro úspěch a kladný finální dojem.

Právě finální dojem je tím, co návštěvník hodnotí a tím co si odnáší uchované po absolvování hudební show. Nejzásadnějším faktorem hned po hudební produkci je vizuální dojem, který vytváří prostředí, ve kterém se konkrétní párty pořádá. K tomu přispívají nejen rozmanité dekorace, které zvelebují taneční prostředí, ale především vizuální produkce, tvořená různými světelnými zdroji, jako jsou lasery, stroboskopy a velkolepými videoprojekcemi. Člověk který zajišťuje chod vizuální stránky se nazývá VJ (Video Jockey)

Tento tandemový kolega DJe vykonává stejně důležitou a náročnou funkci v koloběhu elektronické scény a i jejich práce se dá hodnotit jako podobná. VJ stejně jako DJ obsluhuje techniku, která spolupracuje se složitým softwarem, stejně tak by měl mít cit pro melodii a co je nejduležitější, oba dva by měli být synchronní. Pokud oba dva tvoří dokonalý tým, tak výsledek jejich kooperace vytváří stimulační prostředí, které nadále působí na návštěvníky. Převážně na těchto dvou lidech záleží výsledný dojem, který zůstane v nitru každého účastníka. Jejich ,,moc” výrazně ovlivňuje dění a náladu na tanečním parketu. 

 

Vizuální vnímání světelných efektů nebo videoprojekce, které je podloženo melodiemi, zvuky a hudbou celkově, je stimulační proces, který zajistí člověku nezapomenutelné zážitky. Ať už ty příjemné a pohodové, nebo ty negativní a nemilé, které však většinou ovlivní i spousta jinch okolností, mající souvislost s navozením psychického stavu. Z každého vystoupení, které je založeno na dokonalé spolupráci DJ a VJ se tvoří zážitek, který si každý z účastníků odnáší v srdci domů. Díky tomuto stimulačnímu duelu může účastník párty absolvovat nečekané a nepředvídatelné chvíle, které dělají taneční akce tím, čím jsou. 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace