Přejít na menu Přejít na obsah

Votvírák: devadesátkové děti přiláká návrat Chaozz

30. 4. 2018

Redakce Novinky

15.-17. 6. opět "votevřeme" festivalovou sezónu na letišti v Milovicích. Kromě již déle avizovaných Chinaski, Škwor, Tata Bojs či Arakainu hlásí festivalový line-up zvučné přírůstky: Dymytry, Smack, Mirai či Chaozz, kteří budou při svém comebacku zajisté velkým lákadlem nejen pro generaci 90. let.

Dvacet let je tomu, co jsme my všichni narození zhruba mezi lety 1980-1986 hulákali u hitparády Eso (či rovnou z okna) "Policijééé" s refrénem stejnojmenného hitu nejznámější české hiphopové formace Chaozz. V českém porevolučním prostředí, kde hiphop začínal teprve nesměle zapouštět své kořeny, byli tihle kluci ve své době jedničky, přinejmenším v komerčněji orientovaném proudu tohoto žánru. Parta, která se nebála otevřeně kritizovat ledacos, co tady už tehdy smrdělo, sklízela úspěch u mladé generace především proto, že její texty byly opravdu ze života.

Pánové mezitím o něco zestárli a dospěli - a nyní se vracejí vybaveni více životními zkušenostmi. Reakce fanoušků si mohou vyzkoušet již na probíhajícím comebackovém turné Ale už. Jejich představení je spíše reminiscencí na slavné devadesátkové období než vysoce současným hiphopem (jak jinak, když setlist je složen především z hitů jako zmiňovaná Policijééé, Planeta opic, titulní Ale už! či závěrečné Vodopády). O nic jiného jim i jejich fanouškům nejspíš ani nejde. 

Své turné zakončí Chaozz 31. 5. ve Fóru Karlín v Praze, a pak už hurá na letní festivaly. Votvírák je jedním z nich.

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace