Přejít na menu Přejít na obsah

AKTUALIZOVÁNO: Guns'N'Roses: Coachella 2016 a co dál?

28. 12. 2015

Pearl Novinky

Již déle se proslýchá, že vztahy mezi "dvěma kohouty" Axlem Rosem a Saulem Hudsonem, známějším jako Slash, nejsou tak napjaté jako dříve. To skýtá prostor k úvahám o znovuobnovení starého personálního obsazení kapely Guns'N'Roses. A na oficiálním webu odteď visí slavné logo...

V dobách, kdy spolu oba pánové nemluvili či nanejvýš o sobě prohlašovali do médií nepříliš lichotivé věci, to bylo naprosto vyloučené, nyní se oba v rozhovorech vyjádřili mnohem smířlivěji. Dokonce už přišla řeč i na to, že by se nebránili si spolu do budoucna zahrát. Fanoušci se toho pochopitelně chytli, a nyní o to pečlivěji sledují každý jejich mediální krok. To vše by ještě nemuselo nic znamenat, kdyby...kdyby se během vánočních svátků neobjevilo na oficiálním webu Guns'N'Roses klasické logo z doby největší slávy kapely... A víc nic. Fantazii fanoušků to však zaměstnalo o to víc. Dočkáme se tedy návratu staré sestavy s Axlem a Slashem na jednom pódiu?

Úvodní stránka oficiálního webu Guns'N'Roses s typickým kulatým logem z 90. let

Připomeňme si některá fakta za poslední kalendářní rok: Současná situace v Guns'N'Roses je taková, že přibližně zároveň s odchodem kytaristy Rona "Bumblefoota" Thala se s kapelou rozloučil i další kytarista DJ Ashba s odůvodněním, že se chce více koncentrovat na jiný projekt, ve kterém působí – SIXX A.M. Ten umělecky vede další hudební legenda 80. let, Nikki Sixx, jehož Mötley Crüe v těchto dnech dohrávají své úplně poslední turné v životě, jak bylo dokonce i smluvně ošetřeno. Pro Sixxe tak vzniká spousta možností a času pro sólové aktivity, z nichž právě kapela SIXX A.M. a její nadcházející světové turné je na prvním místě, jak už opakovaně předeslal na Facebooku. V Guns'N'Roses se tak uvolnil velký prostor...který by teoreticky mohl zaplnit právě Slash? No, necháme se překvapit.

Slash uvádí, že vztahy s Axlem jsou dnes lepší

AKTUALIZOVÁNO 29. 11. 2015: 

Dle billboard.com budou Guns'N'Roses v čele se zakládajícími členy Axlem Rosem a Slashem headlinery slavného amerického festivalu Coachella Music & Arts Festival v Indio (Kalifornie), odehrávajícího se ve dvou vlnách 15.-17. dubna a 22.-24. dubna. Kapela také domlouvá s promotéry letní turné po 25 amerických stadionech a měla by být jedním z prvních interpretů, kteří vystoupí v nové Las Vegas Areně, jež se má otevírat 6. dubna. Hovoří se o tom, že Guns'N'Roses budou brát okolo tří milionů dolarů za koncert a vstupenky se budou pohybovat mezi 250-275 dolary.

Billboard uvádí dva důvody, proč bychom měli těmto informacím věřit: výše zmíněné logo visící přes celé webové stránky kapely a záběry z promítání nového filmu Star Wars: The Force Awakens, kde při pohledu na dav na koncertě zní jeden z největších hitů Guns'N'Roses Welcome To The Jungle. Oficiální prohlášení se pak očekává 5. nebo 6. ledna.

Dle melodicrock.com budou součástí sestavy tři ze zakládajících členů: již zmínění Axl Rose a Slash, a také basák Duff McKagan. Doplnit by je měli Richard Fortus (kytara), Frank Ferrer (bicí) a Dizzy Reed (klávesy) ze současné sestavy Guns'N'Roses, jejíž značku na své jméno před lety registroval Axl Rose a pod tímto názvem s velmi silně pozměněným personálním obsazením kapely dosud také túroval.

Pro rok 2017 se pak hovoří o turné k 30. výročí vydání dnes už klasické desky Appetite For Destruction, které by mělo obsáhnout i Evropu.

Podle metalsludge.tv hodlá obnovená sestava zkraje roku také nahrát ve studiu 1-2 nové písně.

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace