Přejít na menu Přejít na obsah

Autor megahitů Smack That a Lonely zamíří do Prahy


Světová hvězda Akon vyráží na evropské tour a Česká republika u toho chybět nebude. Hity jako Lonely a Smack That, které dosáhly přes miliardu zhlédnutí na kanále YouTube, zazní již 16. května v pražském Foru Karlín.

Akon je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný zvuk, který přesahuje žánry R&B/Hip-Hop, EDM Dance a Pop. Akon je zakladatelem tří významných nahrávacích společností - Konlive, Konvict Kulture a KONVICT Music - které odstartovaly kariéru světových umělců, jako jsou T-Pain, Lady Gaga a Kardinal Offishall. Během dvou desetiletí prodal po celém světě více než 35 milionů alb, získal pět nominací na Grammy, vydal 45 skladeb v žebříčku Billboard Hot 100 a hostoval na více než 300 koncertech u generačních ikon, jako jsou Michael Jackson, David Guetta, Gwen Stefani, Lil' Wayne a Eminem. 

Mezi jeho četná ocenění patří American Music Award pro "Oblíbeného R&B umělce", tři World Music Awards pro "Nejprodávanějšího afrického umělce", "Nejprodávanějšího internetového umělce" a "Nejprodávanějšího R&B umělce", Billboard Music Award pro "Umělce roku" a zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako nejprodávanější umělec v oblasti vyzváněcích melodií. Je prvním sólovým umělcem v historii, který získal dvě první místa v žebříčku Billboard Hot 100. V roce 2010 ho časopis Forbes zařadil mezi 100 nejlepších celebrit (2010) a společnost Pepsi ho oslovila, aby produkoval/nahrál píseň Oh Africa pro mistrovství světa ve fotbale 2010. Jeho filantropická vášeň ho přivedla k tomu, aby se vrátil do své vlasti a založil nadaci The Konfidence Foundation, která pomáhá dětem v Africe a USA. Jeho cílem je taktéž zavést elektřinu do jednoho milionu afrických domácností. V roce 2018 spustil Akoin, novou kryptoměnu, aby pomohl africkým komunitám s posílením ekonomického rozvoje.

Ve čtvrtek 16. května přijíždí do pražského Fora Karlín v rámci svého The Superfan Tour, které se překvapivě nebude odehrávat v arénách, ale v halách střední velikosti. 

Vstupenky jdou do předprodeje v rámci Live Nation klubu 8. 2. 2024 od 10:00 hodin. Klasický předprodej v sítích Ticketmaster a Ticketportal startuje 9. 2. 2024 v 10:00 hodin. 

Text: Milan Papežík, Live Nation, Echo Promotion s.r.o.
Foto: Archiv Akon

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace