Přejít na menu Přejít na obsah

Dymytry tentokrát lehce hororoví: Sedmero krkavců

12. 2. 2017

Pearl Novinky

Dymytry vypustili svůj třetí a poslední klip z připravovaného EP Sedmero krkavců, tentokrát se jedná o titulní píseň autorů Jiřího "Dymo" Urbana a Jana "Prothea" Macků. Dymytry tím nyní i konkrétně, hudebně a vizuálně, avizují své turné, na které se vydávají již tento měsíc. Po hudební stránce se drží tvrdší linie, jak je vidno i z předchozí skladby Pod vodou.

Tentokrát se Dymytry pustili do pohádkového tématu, které ovšem není možná až tak pohádkové, jak by se podle názvu mohlo zdát. O vzniku textu vypráví frontman Protheus takto:

"Když mi kluci poslali demo, dlouho jsem se s tím pral, nemohl jsem se nějak chytit. Ta písnička je hodně instrumentálně vyzrálá a taky docela složitá. Já pořád nemohl najít ten správný námět a rytmus slov. Věděl jsem, že si ta pecka žádá něco speciálního. K velké radosti manželky jsem se s tím pral i na Boží hod, a nic. Večer jsem si řekl: Pro dnešek na to kašlu - a šel se dívat s rodinou na vánoční pohádku. Dávali zrovna Sedmero krkavců, ale tu starou verzi, a to je neskutečnej mazec, docela horor. No, a najednou cvak, a už ta slova šla sama (smích). Samozřejmě jsem se do toho snažil dostat i druhý rozměr, ona to paní Božena Němcová taky myslela nejen jako pohádku."

 

Není tedy divu, že i klip působí poněkud hororově a tajemně. Hned od začátku tušíme, že tady přestává legrace - Protheus hned od začátku vyjmenovává sedm smrtelných hříchů, které se na obrazovce zjevují napsané ohnivým písmem v latině. Ústřední postavou je dívka-přadlena, o kterou se pokouší zlo - v pohádkové předloze od Boženy Němcové nacházíme postavu Bohdanky, která musí vysvobodit svých sedm bratrů, které matka zaklela v krkavce - musí holýma rukama natrhat kopřivy, z kopřiv uplést nitě, z těch pak utkat plátno a z něho pak šít košile. Nesmí při tom však promluvit, komunikovat může jen gesty. V refrénu Protheus připomíná, že máme sklon k hříchu, nestačíme na to sami ("navždy v nás je sedm hříchů člověka, na který nestačí").

Dymytry si k natáčení opět přizvali velmi profesionální tým. O kameru se postaral Cyrill Široký, o režii se podělili s Protheem. Na videoklipu spolupracoval věhlasný kostýmní výtvarník Roman Šolc, točilo se v Divadle Ponec. Klip vznikl v produkci společnosti Hot Dog Media s.r.o.

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace