Přejít na menu Přejít na obsah

Eurovize letos nebude kvůli koronavirové situaci

19. 3. 2020

Pearl Novinky

Kvůli současné koronavirové situaci byl zrušen letošní ročník soutěže Eurovize. Mezinárodní hudební soutěž se měla konat v květnu v Rotterdamu v Nizozemsku, v zemi loňského vítěze.

Eurovize: v tuto chvíli příliš náročné a nejisté 
Pořadatelé se snaží vyjednat možnost uspořádat v Nizozemsku příští ročník. Soutěže se v posledních letech opakovaně účastnila i Česká republika. Letos nás měl reprezentovat Ben Cristovao (Benny Cristo) s písní Kemama. Semifinálová a finálová kola se měla konat v polovině května. Přípravy na akci takového rozsahu jsou ovšem velmi náročné a není jisté, zda by bylo technicky možné ji uskutečnit, i kdyby se situace do té doby zlepšila. Není také v tuto chvíli jisté, zda by mohli přijet všichni umělci vzhledem k opatření, která činí vlády jednotlivých států, především uzavření hranic. Proto se jako jediné možné řešení jeví soutěž zrušit.

Velká sledovanost, cesta k popularitě, ale i bizarní vystoupení
Eurovize, plným názvem Eurovision Song Contest, je soutěž s dlouholetou historií, která hledá nejlepší píseň daného ročníku. Tuto píseň interpretují umělci, kteří jsou vybíráni v národních kolech soutěže. Svým účastníkům (a zejména vítězům) přináší Eurovize obrovskou televizní sledovanost po celém světě a může tak být cestou, jak se v mezinárodním měřítku proslavit. To se podařilo například skupině ABBA při vůbec prvním ročníku v roce 1974 či zpěvačce Céline Dion. Soutěž je zaměřená především popově, jiné žánry v ní nemají velkou šanci. Kvalita písní i celých vystoupení však bývá velmi rozdílná a občas se soutěž nevyhne různým bizarnostem. 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace