Přejít na menu Přejít na obsah

Havířovské slavnosti se vracejí: Je opravdu na co se těšit


3. a 4. září opět proběhnou po roční pauze Havířovské slavnosti, které v areálu Sportovní haly Slávie tradičně přináší špičkový program. Po roční pauze se můžeme těšit výhradně na české a slovenské kapely, jde však o ta zaručeně nejlepší jména, která česká a slovenská hudba nabízí.

Havířovské slavnosti nejsou jen tak lecjakými městskými slavnostmi. Vlastně název "slavnosti" je velice skromný na to, co tento havířovský hudební svátek doopravdy nabízí. Jejich každoroční program by mohly závidět i ty největší festivaly v zemi a na pódiu se vždy děje něco, co nemá v rámci žádných běžných "městských slavností" v ČR obdoby. Které jiné slavnosti v českých luzích a hájích se mohou pochlubit, že na jejich pódiu vystupovaly světové hvězdy jako například Apocalyptica, James Blunt, Clean Bandit, Umberto Tozzi, Nazareth, Sabaton, John Newman, Nightwish, Amaranthe, Natalie Imbruglia, Modern Talking, Guano Apes a další? A to vždy za bezkonkurenční ceny za vstup.

Bohužel v této době příliš není v lidských silách zrealizovat vystoupení zahraničních kapel, a tak se letošní Havířovské slavnosti ponesou v rytmu československých hitů. To však Havířovským slavnostem rozhodně na kvalitě neubere, neboť jsou to ta nejzvučnější jména, která se jen tak dohromady na jedné akci těžko objeví. Posuďte sami:

Pátek 3. 9. 2021:
17:00 Mirai
18:30 Iné Kafe
20:15 Rybičky 48
21:45 Chinaski
23:15 Lucie

Sobota 4. 9. 2021:
13:00 Hradišťan & Jiří Pavlica
14:30 No Name
16:15 Ewa Farna
17:45 Ben Cristovao
19:15 Marek Ztracený
21:15 Kryštof
23:15 Horkýže Slíže
00:15 Ohňostroj: "Naděje, síla..."

Vstupenky jsou v poslední etapě předprodeje za 350,- Kč a na místě za 400,- Kč.
Moc se ne tento výjimečný československý ročník těšíme a jsme si jisti, že bude jeden z nejsilnějších i bez zahraničích hvězd.

Text: Milan Papežík
Foto: Milan Papežík

Pretty Maids

The Sweet

Clean Bandit

Tři Sestry

Mig 21

Umberto Tozzi

Mikolas Josef

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace