Přejít na menu Přejít na obsah

Hentai Corporation s černým humorem proti prastarým mocnostem zla


Text plující vesmírem jako odkaz na filmovou sérii Star Wars. Avšak tentokrát v čínštině a s varováním před strašlivou chorobou zvanou „IQ 88“. Legendární instalatér Mario a další videoherní ikony. A váš oblíbený malíř Adolf, jehož zmrtvýchvstání je pouze začátkem zbrusu nového videoklipu evidentně čím dál šílenějších Hentai Corporation. Tohle musíte vidět!

Už samotný text písně Tragedy of Uncle Hitler pojednává o tom, že diktátor vedl válku především kvůli tomu, aby zapůsobil na Evu Braunovou. Nyní se můžeme přesvědčit, že to opravdu neměl nejjednodušší.


Režisér klipu Jakub Čermák od nás dostal absolutní volnost. Jediným požadavkem z naší strany bylo, aby se tam objevily odkazy na naše oblíbený filmieren a gamesieren,“ tvrdí kapela. Vznikla tedy vskutku bizarní koláž složená ze známých filmů, politiky, historie, populární hudby, sportu, počítačových her a šoubyznysu. A pokud znáte ‚Hentaie‘, musí vám být jasné, že ne všechny postavy se zde objevují v lichotivých situacích.

Ve vyostřenejch časech je někdy potřeba se ostřejš vymezit. Takže v době, kdy se zase ozývaj národovecký argumenty a čím dál běžněji se znova uplatňuje kolektivní vina, dovolili mi HC, abych v jejich klipu oživil zlouna všech zlounů Adolfa, nechal ho prožít zvrácenou lovestory a nakonec mu nakopal prdel humorem, nadsázkou a šťavnatym rock'n'rollem. Protože čim jinym už. V předposlední verzi klipu naostro figurovali i postavičky jako Ortel nebo Konvička. Kluci je nakonec vyhodili s tím, že chtějí, aby ten klip byl sdělnej i za pár let. Pevně doufám, že mají pravdu – že za pár let budou dnešní čecháčkovští neonácínkové už jenom směšným výstřelkem zmatených dějin. Kéž by to tak bylo...,“ říká k absurdní klipové grotesce režisér Jakub Čermák.

Jakub Čermák je básník, písničkář (‚cermaque‘) a v posledních dvou letech se živí především jako konstruktér hudebních videí. Za svůj loňský klip pro Zrní získal nominaci na ceny Anděl. S klipem pro Už jsme doma byl pozván na filmové festivaly ve Francii a Rumunsku. Jen malé varování. Video není pro slabší povahy. Pokud vám však nechybí smysl pro humor a máte rádi tvrdší muziku, račte kliknout.

Facebook: Hentai Corporation

 

 

 

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace