Přejít na menu Přejít na obsah

Jeden z nejpřednějších herců Harryho Pottera, majitel skvělého hlasu a velikán britské filmové scény Alan Rickman podlehl rakovině


Především fanoušky filmové scény a Harryho Pottera zastihla dnes smutná zpráva. Jeden z nejpřednějších a nejvíce olovovaných herců v Británii dnes podlehl rakovině. Alan Rickman se proslavil především díky roli chladného Snapea, učitele Černé magie ve škole Čar a kouzel v Bradavicích.

"Byla to obdivovaná hvězda nejen v oblasti filmů, ale i v oblasti zpěvu. Alan byl majitelem jednoho z úžasných hlasů v herectví vůbec. Dokázal lidi na pódiu vždycky překvapit," napsala na svůj Twitter příbuzná Alana, který se proslavil především díky roli Snapea v Harry Potterovi, který byl natočený podle knihy od J. K. Rowling, a již v prvních týdnech po vydání se kniha stala bestsellerem nejen v Británii..

Alan Rickman, jeden z nejoblíbenějších a nejvíce obdivovaných britských herců za posledních 30 let, zemřel v Londýně ve věku 69 let. Jeho smrt byla potvrzena ve čtvrtek odpoledne jeho rodinou. Rickman trpěl rakovinou.

Alan se mimo jiné proslavil i díky roli ve filmu Smrtonosná zbraň. Mimo jiné si zahrál Hanse Grubera, zbabělého protivníka v "Die Hard". Tato role mu byla nabídnuta už před konkurzem, kdy ho jeden z promotérů slyšel zpívat cestou právě na konkurz do filmu.

Rickman nebyl pouze herec, ale též pozoruhodný muž a umělec, co se hudební scény týče. Hrál jako violončelista s Juliet Stevenson v muzikálu Anthonyho Mighella, který se dotýká nadpřirozené romanci. S Emmou Thompson si pak zahrál roli manžele v BBC dramatu - "The song of luch" - Píseň oběda.

Pohřeb je naplánovaný pro veřejnost na příští týden ve čtvrtek, v Londýnském krematoriu na Grove Street. Tato informace bohužel ještě není jistá.


 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace