Přejít na menu Přejít na obsah

Jeff Beck přijíždí do pražského O2 universa se speciálním hostem Johnnym Deppem


Sotva byl spuštěn předprodej vstupenek na koncert osminásobného držitele Grammy a člena rockové síně slávy Jeffa Becka do Fora Karlín, byl zájem veřejnosti tak obrovský, že koncert musel být přesunut do prostor O2 universa, jehož kapacita je podstatně větší. Za tento enormní zájem může samozřejmě speciální host, herec a muzikant Johnny Depp, kterého si Jeff Beck na své turné přizval. Do Prahy zavítají 11. července. 

Beck s Deppem společně v roce 2020 nahráli skladbu Isolation, v červenci vydávají společné album, nedávno odehráli za ovací fanoušků a hudebních kritiků několik koncertů v Anglii včetně londýnské Royal Albert Hall. Po tomto úspěchu se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour! Jeff Beck naposledy koncertoval v České republice před dlouhými 8 lety v roce 2014! Tento koncert bude stejně tak unikátní, jako je spojení Beck & Depp! Turné doprovází Rhonda Smith na baskytaru, Anika Nilles na bicí a Robert Stevenson na klávesy.

Beck o Deppovi poznamenal: "Před pěti lety mi Johnny zaklepal na dveře šatny v Japonsku a od té doby jsme se spolu nepřestali skvěle bavit!" Depp dodal: "Je mi mimořádnou ctí hrát a psát hudbu s Jeffem, jedním ze skutečných velikánů a někým, koho mám teď tu čest nazývat svým bratrem." Jeff Beck, který si vybudoval jednu z nejvlivnějších kariér v rockové historii, je všeobecně uznáván jako jeden z nejtalentovanějších a nejvýznamnějších kytaristů na světě a hrál po boku těch největších velikánů rocku, bluesu a jazzu. Během své více než padesátileté hudební kariéry získal Beck neuvěřitelných osm cen Grammy, časopis Rolling Stone ho zařadil mezi „100 nejlepších kytaristů všech dob“ a dvakrát byl uveden do Rock&Rollové síně slávy. Jednou jako člen Yardbirds a poté znovu jako sólový umělec.

 Beck v roce 1965 skvěle nahradil Erica Claptona na postu hlavního kytaristy Yardbirds a později založil The Jeff Beck Group, ve které Rod Stewart zastal roli zpěváka a Ron Wood roli baskytaristy. Jejich fenomenální alba – Truth (1968) a Beck-Ola (1969) – se stanou klenotem pro hardrockery. Neustávající Beckova kariéra nesla ovoce, v roce 1973 založil Beck superskupinu, power trio s baskytaristou Timem Bogertem a bubeníkem Carminem Appicem a opět rozbili předsudky lidí o tom, jak má znít rockový kytarista.

Album Flash z roku 1985 udrželo Becka v centru dění a s písní “Escape” získal cenu Grammy za nejlepší rockovou instrumentální skladbu. Druhá Grammy přišla za jeho “Guitar Shop” s Terrym Bozzio a Tonym Hymas. Třetí Grammy získal za “Dirty Mind” z alba You Had It Coming v roce 2001. V roce 2009 vyšlo platinové album Performing This Week… Live at Ronnie Scott's, a Beck získal další cenu Grammy za „A Day In The Life“. Beckovo úžasné sólové album z roku 2010, Emotion & Commotion, přineslo dvě další ceny Grammy; Beck byl nominován v pěti kategoriích a domů si dovezl tři: nejlepší rockový instrumentální výkon za „Hammerhead“, nejlepší popový instrumentální výkon za „Nessun Dorma“, obě od Emotion & Commotion, a nejlepší popová spolupráce s vokály za „Imagine“, ve spolupráci s Herbie Hancockem. Jeho album Rock ‘N’ Roll Party Honoring Les Paul bylo v roce 2012 nominováno na cenu Grammy za nejlepší rockové album. V roce 2016 vydal Loud Hailer a v roce 2017 vyšel Jeff Beck: Live At The Hollywood Bowl, oba s velkým ohlasem u kritiků.

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, fanoušci mají nově možnost upgradu vstupenek k stání za vstupenky na sezení. Předprodej stále běží v síti Ticketmaster. Agentura Liver Music nedávno do Prahy přivezla fantastickou zpěvačku a muzikantku Beth Hart. Pro hudební fajnšmekry však plánují báječné akce i v budoucnu.

Koncerty připravované agenturou Liver Music:

Jeff Beck & Johnny Depp – 11.07.2022 / Praha – O2 universum

Nahko (us) – 13.09.2022 / Praha – Lucerna Music Bar

Primus (us) – 17.09.2022 / Praha – Forum Karlin

Tedeschi Trucks Band (us) - 27. 10. 2022 / Praha - Forum Karlín

The Residents (us) - 16. 2. 2023 / Praha - Divadlo Archa

Walter Trout (us) – nový termín - 27. 5. 2023 / Uherský Brod / Blues On The Road

Walter Trout (us) – nový termín - 29. 5. 2023 / Praha – Lucerna Music Bar


Text: Milan Papežík
Foto: Archiv Liver Music

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace