Přejít na menu Přejít na obsah

Korben Dallas vydávají nový “automobilový” klip Stále tam z desky Deti rýb, naživo kapelu uvidí Praha a Ostrava. I s novým vinylemSlovenská kapela Korben Dallas přichází s novým klipem k písni Stále tam z letošní desky Deti rýb. Zároveň se vrací na dva koncerty do České republiky - 10. listopadu v pražském Café v lese a o den později v ostravském klubu Parník. Fanoušky nejen na těchto místech potěší svým prvním vinylem v historii - právě s tímto albem.

“Písnička Stále tam patří na koncertech k vrcholům našeho programu. Nás samotné překvapilo, jak dobře funguje naživo. Bylo tedy jasné, že si zaslouží i klip,” vysvětluje frontman Juraj Benetin, proč po pěti přechozích videoklipech z nové desky padla volba zrovna na tuto píseň. "Na koncertech mám ve zvyku říkat, že při skládání této písně jsme si představovali, jak jezdíme po venkově v kabrioletu. V klipu sice jezdíme po městě v obyčejném autě, ale i tak je to dobré,” dodává Benetin.  

Autorkou klipu je režisérka Lucie Halmová. “Je to naše kamarádka, se kterou jsem v minulosti vícekrát spolupracovali. Točila například klipy ke skladbám Sen a Konečně s Anetou Langerovou. Její vnímání a estetika jsou odlišné od našich, ale právě toto napětí vede často k zajímavému výsledku,” říká bubeník Ozo Guttler. 

 
Oba listopadové koncerty v České republice budou založené na téměř stejném repertoáru jako jarní vystoupení. “Přesto budou zcela odlišné. Tehdy pro nás byly písničky nové a byli jsme po dlouhé covidové pauze. Tehdy jsme byli nadopovaní adrenalínem a koncerty byly plné vzrušení z nepoznaného. Nyní naopak máme všechny skladby mnohokrát přehrané, kapela funguje jako jeden organismus. Nemusíme se tedy každou sekundu stresovat z toho, co bude následovat, můžeme si vystoupení užít, soustředit se na detaily, hledat nové hloubky. Rozhodně se tedy vyplatí přijít, i když jste nás třeba viděli již na jaře,” říká baskytarista Lukáš Fila. 

Navíc se Korben Dallas pyšní novinkou: prvním vinylem v historii! „Byla to absolutní podmínka Tomáše Slobody, když jsme ho oslovili na produkování a mix alba Deti rýb. Tomáš je známý svojí láskou k vinylům a jsme rádi, že nás přinutil se konečně rozhýbat,“ vysvětluje Lukáš Fila. Deti rýb vyšly v digitální formě a na CD únoru, vinyl, o jehož mastering sa postaral Sloboda a Majo Džubák ze Smile 4U Records, přichází o půl roku později. 

Korben Dallas vydali nové album Deti rýb v únoru letošního roku jako svoji sedmou studiovou desku. Obsahuje devět písní plných různorodých hudebních nápadů. „Dá se zde slyšet soul, Bowie, francouzský film, taneční klub ve tři ráno nebo ryba lapající po dechu - a to vše podané hravou formou, zasazené v obrovském, členitém prostoru,” uvedli členové kapely, kterým dlouhá koronavirová přestávka „poskytla” dostatek času na tvorbu a přípravu. Producentsky se tak nově o album postaral Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco. Korben Dallas od letošního roku tvoří zpěvák a kytarista Juraj Benetin, baskytarista Lukáš Fila a bubeník Igor „Ozo“ Guttler. V této sestavě také absolvovali úspěšné slovenské klubové turné. Jsou několikanásobnými držiteli slovenských hudebních cen Radio_Head Awards. 

Text: Milan Papežík, ArtsMarketing
Foto: Archiv Korben Dallas

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace