Přejít na menu Přejít na obsah

Liv Kristine opouští Leaves' Eyes

21. 4. 2016

Pearl Novinky

Metalovým světem v tomto týdnu proběhla zpráva, že kapelu Leaves' Eyes opouští zakládající členka, frontmanka, skladatelka a textařka Liv Kristine Espenæs Krull. Její odchod je pro fanoušky přinejmenším překvapivý, tím spíše, že přišel uprostřed probíhajícího turné. Novou zpěvačkou kapely se stala Elina Siirala.

Leaves' Eyes nejdřív vůbec neuvedli, proč k této skutečnosti došlo, zda byl odchod Liv dobrovolný, či nikoli, a jaké měl vlastně důvody. Následně kapela zveřejnila dokumenty v anglickém a německém jazyce, které mají dle vyjádření členů Leaves' Eyes dokládat, že odchod Liv se připravoval již od ledna, a to po dohodě obou stran. Liv však uvádí něco jiného – že byla ze své kapely znenadání vyhozena.

Leaves' Eyes loni ještě ve "staré" sestavě s Liv

Pravé důvody odchodu Liv tak zůstávají zatím stále obestřeny tajemstvím. Fanoušci se též obávají, zda za tím nestojí případné manželské problémy – Liv je vdaná za "metallistu s nejdelšími vlasy na světě" Alexandra Krulla, který v kapele také působí.

Zpráva vyvolala mezi fanoušky velmi silné emoce. Příznivci kapely jsou rozhořčení ze samotného odchodu Liv, ale také z toho, že oznámení o odchodu přišlo dle jejich názoru jako blesk z čistého nebe; přinejmenším překvapivé jim také připadá, že ve stejném statusu na Facebooku, který oznamoval ukončení profesní spolupráce s Liv, byla již oznámena nová frontmanka. Elina Siirala, finská zpěvačka žijící v Londýně, tak bude mít nelehký úkol obstát před fanoušky na postu jimi milované Liv.

Elina už s Leaves' Eyes vystoupila v Jakartě

Liv ovšem slíbila, že se hudbě bude věnovat i nadále a že fanoušci brzy uslyší "dobré zprávy z Norska" (je norského původu). Již nyní si domlouvá budoucí hudební spolupráci s Raymondem Rohonyim z kapely Theatre Of Tragedy, kde před lety také působila.

Liv v čele Theatre Of Tragedy v roce 2000

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace