Přejít na menu Přejít na obsah

Metalfest: Festivalové léto startuje v Plzni

15. 5. 2023

Pearl Novinky

Léto a čas velkých festivalů se kvapem blíží. Zkraje června (2.-4. 6. 2023) se můžeme opět těšit na Metalfest Open Air, který proběhne již tradičně v plzeňském Amfiteátru Lochotín.

Kdo táhne nejvíc: Powerwolf a Arch Enemy
Oproti loňskému ročníku se festival opět vrací k třídennímu formátu. Do role headlinera byla pasována hvězdná vlčí smečka Powerwolf, jež loni na podzim téměř vyprodala pražskou Sportovni halu Fortuna v rámci turné ke své nové desce Call of the Wild. Také se švédskou melodic deathmetalovou ikonou Arch Enemy se opět setkáme po necelých osmi měsících. Behemoth taktéž přijali pozvání do Plzně a dá se předpokládat, že i tam opět rozpoutají svou pekelnou show, se kterou si na podzim podmanili Prahu.

Finsko, země metalu zaslíbená
Eskadru zástupců ostřejších metalových subžánrů povede thrashmetalová legenda Testament v sestavě s Davem Lombardem (ex-Slayer), kterou budou následovat finská folkmetalová stálice Ensiferum a jejich melodic deathoví krajané Insomnium. Od posledně jmenovaných se můžeme těšit na zbrusu nové songy z jejich letošní desky Anno 1696. A do třetice opět Finsko, přijedou totiž i folkmetaloví Korpiklaani, kteří nás opět pořádně rozhýbají a roztancují. Posledním zástupcem ze země tisíců jezer jsou pak powermetaloví veteráni Stratovarius, kteří budou mít v repertoáru mimo jiné své nové album Survive. A po nedávném pražském koncertu se k nám vrátí také maskovaná formace Avatar. Do kolen vás zajisté dostane také energie ryze ženské deathmetalové kapely Crypta až z daleké Brazílie.

Honem pro lístky
Nákup vstupenek a parkovacích míst je možný na webu metalfest.cz, s blížícím se startem festivalové sezóny se jejich prodej začíná zrychlovat. Line-up festivalu je letos opravdu nabitý velkými jmény, takže pokud chcete být u toho a odstartovat v Plzni své festivalové léto, rozhodně doporučujeme s nákupem neotálet.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace