Přejít na menu Přejít na obsah

Michale, my tě na nohy postavíme, vzkazují i Noid a Marián Vojtko kamarádovi

24. 1. 2020

Pearl Novinky

V neděli 19. ledna se v klubu Theatro pražského Hudebního divadla Karlín konal odpolední "minikoncert" muzikálových umělců HDK Václava Noida Bárty a Mariána Vojtka. Akce měla výrazně charitativní rozměr - pomoc jejich kamarádovi, který je s tímto divadlem silně spjatý.


Michale, my tě na nohy postavíme
Michal Černý byl dlouholetým mistrem provaziště Hudebního divadla Karlín. Při své práci vykonával promyšlené technické úkoly pro zajištění hladkého průběhu představení. V roce 2017 utrpěl krvácení do mozku následkem prasklého aneurysmatu. I když byl včas operován, lékaři mu nedávali takřka žádnou naději na přežití ani na případný návrat do běžného života.
Michal se ale z kómatu probral, a díky nesmírně obětavé péči jeho partnerky Martiny i díky pobytu na neurorehabilitační Klinice Na Košíku se mu podařilo částečně obnovit řeč a posadit se na vozík. Je nadále nehybný na pravou stranu těla, ale díky rehabilitacím se udržuje v kondici. Na jeho podporu vznikla i facebooková skupina Michale, my tě na nohy postavíme, kde Martina pravidelně informuje o jeho pokrocích.
Michal se před pěti měsíci vrátil domů. Intenzivní rehabilitace mu velmi pomáhá - ať už na klinice, či doma. Jeden den na klinice však stojí kolem 1400 Kč. Proto jeho kamarádi z řad umělců, Václav Noid Bárta a Marián Vojtko, pořádali již podruhé společné pěvecké odpoledne v Theatru. Vstupné bylo stanoveno na minimální částku 200 Kč, veškerý výtěžek putoval ve prospěch Michala.

Noidovi "sedí" písně kapely Lucie, Marián Vojtko připomněl Karla Gotta
Václav Noid Bárta a Marián Vojtko se seznámili před pár lety na zkouškách muzikálu Aida. Od té doby se stali velkými přáteli, kteří si spolu umějí užít spoustu legrace a neustále se v dobrém špičkují. Tak tomu bylo i onoho nedělního dopoledne. Na jejich vystoupení se přišli podívat zejména členové jejich fanklubů - starší i mladší partnerské dvojice, pár rodin s dětmi, a zejména dámy různého věku. Hudební program se skládal z muzikálových písní či coververzí známých hitů.


Noid tentokrát nezařadil nové skladby z právě vydaného autorského CD Země, zato potěšil písněmi od kapely Lucie (Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát), které zpíval ve stejnojmenném muzikálu v roli Daniela, či sólovým výstupem Garcíi z muzikálu Carmen. Právě tato "drsnější" a "temnější" poloha sedí jeho hlasu více, než kdyby zůstával u čistého popu. Marián Vojtko často sahal do repertoáru Karla Gotta (Krev toulavá, Stokrát chválím čas, Jdi za štěstím, Včelka Mája), jehož památku také připomněl.


Pánové se střídali vždy po několika písních a při svých vystoupeních si navzájem dělali zvukaře. I to přispělo k veselé náladě - oba si tuto nezvyklou roli zjevně užívali a o různé hlášky a rošťárny nebyla nouze.

Podpisy, CD a kalendář
Po koncertě se konala autogramiáda. Marián Vojtko musel kvůli dalším povinnostem již odjet, ale s Noidem se každý z přítomných fans mohl vyfotografovat, získat podpis či si jen tak popovídat. V prodeji bylo také nové CD Země a kalendář Václava Noida Bárty s fotkami Petra Janovského. Z každého prodaného artiklu putovalo 50 Kč také ve prospěch Michala. Celkem se vybralo 24.750 Kč. Pokud byste i vy chtěli Michala podpořit, číslo transparentního účtu je 3103541073/0800.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Martin Paldus

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace