Přejít na menu Přejít na obsah

Na Havířovských slavnostech opět zazáří zahraniční hvězdy


Svět je opět v pořádku! To si rozhodně pomyslel nejeden fanda Havířovských slavností poté, co pořadatelé zveřejnili letošní program. Po loňském ryze československém ročníku se totiž na pódiuv pátek 2. a v sobotu 3. září objeví dvě zahraniční kapely. A ani ty tuzeské rozhodně nezklamou. No posuďte sami.

V areálá havířovské Sportovní haly Slávie bude opět letos veselo. Vrací se snad ty největší městské slavnosti v České republice, které kolikrát předčí svým programem vyhlášené festivaly. A jak již bývá zvykem, Havířovské slavnosti nabídnou spoustu kontrastů. Během dvou dnů se na pódiu vystřídají nejen popové kapely jako třeba No Name, We Are Domi nebo kapela náctiletých Slza, ale na své si přijdou zejména rockoví fanoušci. Můžeme se tak těšit třeba na skvělé slovenské kapely Desmod nebo Tublatanka, na legendární Wanastowi Vjecy, kteří letos odehrají pouze tři exkluzivní koncerty, nebo na Lucii Bílou. Svou trochou punku do mlýna přispěji Visáči. Třešničkou na dortu pak budou v sobotu Kabáti.

Po naprosto fenomelnálním ročníku 2019, který byl plný světových hvězd, se konečně vrací i zahraniční umělci. A to nás oba čekají hned první den. Fanoušky hard rocku nadchnou švýcarští Gotthard. Z Velké Brutánie dorazí oblíbená indie-rocková kapela Bastille, která má na kontě hity jako Pompeii, Things We Lost In Fire nebo Happier. A nebude chybět ani tradiční sobotní ohňostroj, který letos vzdá hold legendární kapele ABBA, která jen den před startem loňských Havířovských slavností ohlásila comeback po 40 letech s vydáním alba Voyage. Máme v živé paměti, jak jsme se během loňského ročníku rozplývali nad novou písní I Still Have Faith In You. Jak symbolické.

Celý program:
Pátek 2. 9. 2022
16:30  No Name
18:00  Visací zámek
19:30  Tublatanka
21:00  GOTTHARD (CH)
23:00  BASTILLE (UK)

Sobota 3. 9. 2022
13:00  Lúčnica
14:30  Desmod
16:15  We Are Domi
17:45  Lucie Bílá
19:15  Slza
20:45  Wanastowi Vjecy
22:15  KABÁT

Vstupenky jsou k mání v několika vlnách ZDE. Letošní ročník se obejde také bez nesmyslných nařízení minulé vlády a dá se očekávat, že vstup do areálu bude plynulejší než během loňské kontroly testů a očkování. Právě samotné pouštění do areálu se stalo častou kitikou mnoha návštěvníků.

Text: Milan Papežík
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace