Přejít na menu Přejít na obsah

Olomoucký Spolek Trend vozíčkářů opět nezklamal! Chystá nevšední akci plnou sportovního a kulturního vyžití


18. června ožije Rudolfova alej na Floře Olomouc již devátým ročníkem tradiční Olomoucké štafety na vozíku. Během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-benefiční akce čeká Olomoučany spousta zábavy pro celou rodinu a pestrý hudební program.

Kultovní akce pořádaná Spolkem Trend vozíčkářů Olomouc si rok od roku získává stále větší oblibu široké veřejnosti. "Olomoucká štafeta na vozíku symbolizuje pomyslné propojení světů lidí s handicapem i bez něj. Symbolem tohoto propojení je vozík, na který se závodníci usadí během jízdy po 250 metrů dlouhé trati, aby se alespoň na chvíli podívali na svět z pohledu vozíčkáře. Pak mnozí zjišťují, že ukočírovat mechanický vozík je opravdu dřina. A to absolvují naši štafetovou trať prakticky na rovném povrchu. Ve skutečnosti se musí vozíčkáři potýkat s daleko obtížnějšími podmínkami a člověk si tak alespoň na chvíli uvědomí, že odstraňování bariér má smysl," prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka.

Spolek Trend vozíčkářů láká během dvanáctihodinového závodu také na bohatý kulturní program. Mezi jezdce opět zavítají oblíbení Univerzální superhrdinové, kteří vždy vykouzlí dětem úsměv na tváři. Kromě představení tance pro vozíčkáře Line dance a prezentace činnosti Atletiky Olomouc - oddílu handicapovaných atletů je přichystána spousta dobrodružných úkolů pro ty nejmenší, workshopy a skvělá hudební vystoupení.
"Letos se v rámci devátého ročníku Štafety můžeme těšit na skvělého bubeníka, lídra bubenické show Jumping Drums a lektora Olomoucké bubenické školy Ivo Batouška. Ivo si pro účastníky připravil relaxačně-muzikoterapeutické vystoupení s magickým hudebním nástrojem Hand Pan s možností zahrát si a vyzkoušet hru na úžasné Bubínky štěstí. Vystoupí také dlouhodobý podporovatel Trendu vozíčkářů a hvězda SuperStar Martin Šafařík. Speciálně ze Slovenska přijede akci podpořit Peter Juhás, bronzový účastník soutěže The Voice Česko Slovensko. Naše pozvání také přijala prostějovská kapela Minami, jejíž hvězda stále stoupá vzhůru, a rockové fajnšmekry potěší vystoupení legendární kapely Premier," přiblížil hudební program PR manager a koordinátor Štafety Milan Papežík.

Mimo tradičních pamětních náramků si mohou jezdci odnést také hodnotnou výhru. Každý, kdo alespoň jednou absolvuje čtvrtkilometrovou trať, může v závěru programu vyhrát krásnou koloběžku od firmy Tempish v hodnotě 5 000,- Kč.

"Mimo přiblížení Spolku Trend vozíčkářů veřejnosti je cílem Štafety, aby si každý vyzkoušel alespoň jednou absolvovat naši trať na vozíku. Startovné je zcela zdarma. Nejde o závod na čas a každý ho má na projetí trati libovolné množství. Často bývají jezdci z veřejnosti našimi vozíčkáři povzbuzování a společně tak zažijí i spoustu legrace. Pokud tedy přijdou celé rodiny s dětmi, budeme moc rádi, když si nejen užijí náš kulturní program, ale také si vyzkouší usadit se na jeden z připravených vozíků," uzavřel ředitel Spolku. Doplnil také, že se akce bude konat za každého počasí.
Text: Milan Papežík

Letošní program v kostce:

 

 

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace