Přejít na menu Přejít na obsah

Pipes and Pints na klubovém turné: stihněte je teď, než odjedou do Německa

2. 2. 2020

Pearl Novinky

Pipes and Pints mají za sebou první polovinu české části jarního turné The Second Chapter k aktuální stejnojmenné desce. Šňůra pokračuje do dalších českých měst. Pokud chcete u nás letos vidět Pipes and Pints v klubech, vyražte teď, než kapela zmizí na druhou část turné do Německa. 

Nejdřív české, pak německé kluby
Pipes and Pints se po úspěšném podzimním turné The Second Chapter rozhodli odehrát ještě několik navazujících klubových koncertů zkraje tohoto roku. Bude se jednat o jediné jejich letošní klubové koncerty u nás. Za sebou mají již vystoupení v Třebíči, v Peci pod Sněžkou, v Ostravě a v Teplicích, Čekají je ještě koncerty v Plzni, v Českých Budějovicích, v Liberci a v Olomouci. Právě na posledním zmíněném koncertě se s vámi sejdeme pod pódiem S Klubu i my.
Po olomouckém vystoupení odjedou Pipes and Pints do Německa, kde oblaží místní fanoušky například v Drážďanech, Frankfurtu či v Berlíně. 

Druhá kapitola ovlivněná osobnostním složením kapely
Pipes and Pints křtili loni na podzim novou desku The Second Chapter. Důvod, proč ji takto nazvali, je prostý – v nové sestavě otevřeli další kapitolu své hudební činnosti. 
Nové složení kapely znamená také nové hudební vlivy, které jednotliví členové přinášejí do celtic punkového základu kapely. Každý z nich je výraznou osobností v kapele i mimo ni. Například multiinstrumentalista Ivo „Rafan“ Traxmandl, který v Pipes and Pints hraje na kytaru, vyrostl na country muzice. Mimo kapelu provozuje vlastní oděvní značku Lucky Hazzard ve stylu psychobilly a pracuje jako tatér. Bubeník Lukáš Vincour je známý také v oblasti ochrany a práv zvířat.

Pilně strávený podzim?
„Doražte za náma upustit páru,“ vzkázali Pipes and Pints fanouškům. „Protože po tomhle mejdanu se zase na nějaký čas zavřeme do zkušebny a budeme tvořit nový věci. The Second Chapter Tour bude jízda. Těšíme se na vás.“ Poslední české klubové koncerty na jaře, „zavřeme se do zkušebny“, „nový věci“ – že by byl letošní podzim zasvěcen přípravě nové desky? Fanoušek může tušit, může se i mýlit, ale možná také nemusí.

Zbývající termíny turné:
07. 02. Plzeň, Buena Vista
21. 02. Liberec, Bunkr
22. 02. České Budějovice, K2
28. 02. Olomouc, S Klub

Text: Sylva Kaplanová, foto: František Ortmann

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace