Přejít na menu Přejít na obsah

Po dvouleté odmlce se do jihlavského amfiteátru vrací oblíbený Vysočina Fest


Multižánrový hudební festival Vysočina Fest se během posledních let stal oblíbenou a často vyhledávanou prázdninovou kulturní akcí. Pravidelně se koná v prvním červencovém prodlouženém víkendu. Ani Vysočina Fest se však nevyhnul restrikcím spojeným s opatřeními proti šíření koronaviru a fanoušci tak přišli o dva skvělé ročníky. Letos se odehraje ve dnech 7. - 9. čevence osmý ročník a své útočiště opět nalezne v amfiteártu v Jihlavě. A opět nabídne nadupaný line-up!

Brány festivalu se otevřou ve čtvrtek 7. července a mezi prvními se na velké stagi objeví špička slovenské hudby, kapela IMT Smile. Následovat budou vystoupení kapely Mirai, písničkáře Pokáče nebo početné partičky Jelen. Na své si přijdou i fanoušci rockové a metalové hudby. Těšit se mohou na vystoupení legendární kapely Wanastowi Vjecy, které bude rozhodně letos velkou vzácností. Wanastovky totiž v tomto roce odehrají pouze 3 koncerty. Na příští rok však svým fandům slibují velké překvapení. Program prvního dne zakončí metaloví Arakain, kteří letos slaví 40 let na scéně, nebo slovenská festivalová stálice Iné Kafe.

V pátek 8. července hudební program znovu potěší posluchače všech věkových kategorií. Pro ty mladší je nachystáno vystoupení charismatického a stále pozitivního Bena Cristovaa nebo mistra světa všeho - Kapitána Dema. Dospělejší a náročnější posluchači zajisté ocení koncerty Davida Kollera, kapely Chinaski, Horkýže Slíže nebo legendární slovenské Tublatanky. Ta největší pecka však přijde s vystoupením legendy 90. let - kapely East 17. A nejedno "devadesátkové dítě" zamáčkne slzu a zavzpomíná na zlaté časy při poslechů megahitů jako Stay Another Day, House Of Love, Steam, Thunder nebo Let It Rain. Za zmínku stojí i program na menší Fraenkische stagi, kde vystoupí zpěvačka Annabelle nebo hudebník 7krát3, kteří v budoucnu rozhodně zamíchají kartami české hudební scény.

Posledním festivalovým dnem bude sobota 9. července a na programu jsou například slovenští Desmod, No Name nebo pop-punková Vypsaná Fixa. Svým nezaměnitelným hlasem se všem vryje pod kůži skvělá Anna K. a publikum určitě pobaví chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova Mig 21. Skvělou show plnou ohnivých efektů předvedou kluci z kapely Rybičky 48 a program ukončí za doprovodu roztančeného kotle kapela Děda Mládek Illegal Band.

Velkou výhodou Vysočina festu je jeho exkluzivní lokace hlavního pódia. Nachází se totiž v areálu jednoho z největších a zárověň nejvyšších amfiteátrů v České republice a zajišťuje tak všem návštěvníkům festivalu naprosto komfortní výhled. Vstupenky jsou stále v prodeji a zakoupíte je ZDE.

Text: Milan Papežík, Nico Moro
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace