Přejít na menu Přejít na obsah

RockOpera Praha zavítá do Prostějova s Malým princem

5. 2. 2020

Pearl Novinky

Výpravný a v mnoha ohledech poučný příběh z knihy Malého prince znají všichni – malí i velcí. Opuštěný letec, který havaruje se svým letadlem, se v poušti setkává s Malým princem, který si s ním o všeličem povídá. Jejich neobyčejné přátelství bylo přetaveno do rockové opery, kterou již tuto neděli 9. února 2020 představí RockOpera Praha. 
 
Do regionů, do Prostějova
Ansámbl RockOpery Praha začal před pár lety vyjíždět ze svého pražského zázemí do regionů. Tentokrát zvolili prostory společenského domu v Prostějově. Pokračují tak ve své tradiční adaptaci autorských děl klasické literatury. Jde o první jejich rodinnou rockovou operu.
 
Kouzlo Malého prince
Příběh letce, který ztroskotá v poušti, kde jej při opravě letounu objeví Malý princ, je z pera francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho. V podání RockOpery Praha jde o výpravnou rockovou operu, kterou mají na svědomí Milan Steigerwald a Pavla Forest. Oba brali ohled také na malé diváky, a tak je Malý Princ první rodinnou rockovou operou. Milovníci rockové hudby, divadla i nevšedních propojení velkých literárních děl a zajímavé scény si zde jistě přijdou na své. Spolu s letcem ztroskotáte a celý příběh může začít! V roli Malého Prince se v Prostějově objeví Irina Andreeva, kterou zpívá Marie Steigerwaldová. vystoupí Kamil Střihavka.
 
Autorské rockové opery
RockOpera Praha je jediné české divadlo, které přináší publiku autorské rockové opery. Nejde zde jen o propracovanou hudbu, ale také o akrobatickou vizuální show a výborný hlasový a herecký projev. 
„Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filozofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem,“ říká libretistka Pavla Forest. Společenský dům Prostějov ožije nestárnoucím příběhem Malého Prince už tuto neděli 9. února 2020. A vy můžete spolu s ním!
 
Text: Zuzana Žáková
Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace