Přejít na menu Přejít na obsah

Sbírka Zasukované tkaničky slaví 20 let. Trendu vozíčkářů osobně popřeje Divokej Bill nebo Reflexy


Ve dnech 21. - 23. září proběhne jubilejní dvacátý ročník sbírky Zasukované tkaničky, která Spolku Trend vozíčkářů Olomouc slouží k dofinancování služeb pro spoluobčany s těžkým zdravotním postižením. Pořadatelé k této příležitosti přichystali pro Olomoučany bohatý kulturní program se zajímavými jmény české kulturní scény. 

Sbírka neoficiálně startuje již v úterý 20. září, kdy ji na Olodvorku zahájí svým autorským čtením spisovatel Jaroslav Irovský. Součástí večera bude také akustické vystoupení dvou členů kapely Premier. Ve středu 21. září zaplaví ulice Olomouce desítky dobrovolníků, žáků škol a vozíčkářů, kteří budou veřejnosti rozdávat pár zasukovaných tkaniček. Ty jsou už po dvě desetiletí symbolem celostátní sbírky. Od 15:00 hodin pak na Horním náměstí startuje dvoudenní maraton koncertů. Během prvního dne vystoupí umělci jako nevidomý zpěvák Radek Žalud, kapela The Shookies, finalista prvního ročníku Česko hledá SuperStar Julian Záhorovský nebo zpěvačka Mucha, jejíž peprné texty si oblíbila široká veřejnost. Hlavní hvězdou středečního programu bude legendární kapela Reflexy, která v příštím roce oslaví 30 let na hudební scéně. 

Ve čtvrtek 22. září program na Horním náměstí pokračuje a diváci se mohou těšit na zpěvačku Terez Wrau, kapelu Harlej Revival Olomouc, kapelu Minami nebo zpěváka Jakuba Moulise, kterému jen o vlásek uniklo vítězství v soutěži The Voice Česko Slovensko a který je nyní hvězdou muzikálu Děti ráje. Jako hlavní hvězda celého benefičního programu vystoupí od 20:00 hodin populární kapela Divokej Bill, která se do Olomouce vrací po dvou letech. 

V pátek 23. září proběhne poslední část programu na Olodvorku, kde se představí zatím nejmladší účinkující v historii benefičních koncertů pro Trend vozíčkářů. Bude jím teprve čtrnáctiletý Ondřej Crhák, který nadchl publikum během červnového festivalu buskerů v ulicích Olomouce. Dále vystoupí půvabné duo Kláva a celý program zakončí několik mladých umělců s jejich Slam Poetry.

Program benefičních koncertů:
20. 9. 2022 OLOMOUC - Olodvorek
19:00 Jaroslav Irovský & Premier (Autorské čtení s hudebním doprovodem)

21. 9. 2022 OLOMOUC - Horní náměstí
15:00 Radek Žalud
16:15 Mucha
17:30 The Shookies
18:45 Julian Záhorovský
20:00 REFLEXY

22. 9. 2022 OLOMOUC - Horní náměstí
14:15 Terez Wrau
15:30 Harlej Revival Olomouc
16:45 Minami
18:00 Jakub Moulis
20:00 DIVOKEJ BILL

23. 9. 2022 OLOMOUC - Olodvorek
17:00 Ondřej Crhák
18:15 Kláva
19:30 Slam Poetry


„Finanční situace nejen u nás v Trendu, ale ve všech neziskových organizacích je tento rok přímo kritická. Chybí peníze na dofinancování poskytovaných služeb a my stále věříme, že zvládneme zachovat jejich plnou hodnotu a kvalitu,“ vyzývá k zapojení široké veřejnosti ředitel Spolku Tomáš Zrnka. 

Více informací naleznete na www.tkanicka.cz. Program proběhne za každého počasí a vstupné je dobrovolné. Návštěvníci benefičních koncertů mohou přispět do kasičky na stánku Trendu vozíčkářů, zakoupením zasukovaných tkaniček od dobrovolníků, odesláním dárcovské SMS ve formě DMS TKANICKA 30 nebo DMS TKANICKA 60 nebo DMS TKANICKA 90 na číslo 87777 nebo převodem na transparentní účet 1000100014/5500 (Raiffeisenbank a.s.). Nově bude platba za tkaničky možná také kartou přes terminál. 

Text: Milan Papežík
Foto: Milan Papežík, archiv kapel

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace