Přejít na menu Přejít na obsah

The Prodigy se vrací do Prahy v rámci turné Army of the Ants


Jedna z nejvýraznějších ikon elektronické hudby se vydává na evropské tour. Liam H a Maxim Vám připomenou, co znamená koncert plný výbušné energie. Pražská zastávka ve Sportovní hale Fortuna se odehraje 7. prosince 2023. 

Anglické turné v červenci 2022, během něhož skupina odehrála tři večery v londýnské O2 Academy Brixton, bylo jejich prvním bez bratra, ikonického Keitha Flinta. Způsob, jakým Liam H a Maxim do své živé show začlenili Keithův věčný odkaz a vzdali mu hold, byl opravdu silný. Setkalo se to s velkou podporou a láskou jejich zástupů fanoušků po celé zemi.

"Jejich plamen hoří jasněji než kdy jindy. Nejenže jsou The Prodigy zpět, ale jsou tu, aby znovu získali svůj trůn."
Časopis NME ★★★★★

Kapela má za sebou solidní jarní a letní sérii mezinárodních festivalových headlinerských vystoupení a těší se, až opět přiveze oheň do klíčových evropských měst. Začnou 28. listopadu v Lucembursku a pak se vydají do Ziggo Dome v Amsterdamu, Düsseldorfu, Berlína, Frankfurtu, Stuttgartu, Kodaně, Poznaně a Prahy, než evropskou část zakončí v neděli 10. prosince v Paříži. 
The Prodigy, britská elektronická hudební skupina, byla založena v roce 1990 v Braintree, Essex. Jejími zakládajícími členy byli Liam Howlett, Keith Flint a Leeroy Thornhill. Kapela se proslavila svým unikátním stylem, který kombinuje prvky techno, breakbeatu, big beatu a hardcore. Jejich debutové album Experience z roku 1992 bylo významným příspěvkem k rave scéně v 90. letech. Druhé album Music for the Jilted Generation vyšlo v roce 1994 a obdrželo nominaci na Mercury Prize.

V roce 1997 kapela vydala album The Fat of the Land, které se dostalo na první místa žebříčků ve Spojených státech i v Británii a vyneslo jim dvě ceny Grammy. Toto album zahrnuje ikonické hity jako Firestarter a Breathe. Po smrti charismatického frontmana Keitha Flinta v roce 2019 kapela prošla těžkým obdobím, ale s obnovenou energií a věrností hudbě, kterou milují, The Prodigy pokračují ve své hudební cestě. Přichází do Prahy, aby předvedli svůj elektrizující výkon a připomněli světu, proč jsou považováni za jednu z nejvýznamnějších elektronických hudebních skupin historie.

Vstupenky jsou stále v prodeji od 1 490,- Kč v sítích Ticketmaster a Ticketportal. 

Text: Milan Papežík, Live Nation, Echo Promotion s.r.o.
Foto: Archiv Rahul Singh

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace