Přejít na menu Přejít na obsah

Turné D.Y.K.: Dvěma slovy - preciznost a kvalita


Ve čtvrtek 29. července jsme navštívili olomoucký koncert v rámci dlouho odkládaného turné Vojty Dyka D.Y.K. Ten byl nakonec z Výstaviště Flora přesunut na Palouček před S-klubem a lokace sama jako taková vykouzlila skvělou atmosféru.

Špičkoví hudebníci
Již od samotného začátku bylo jasné, že zažijeme nadstandardně kvalitní hudební večer. A naše očekávání se naplnila. Proč by také ne? V našich očích a uších je Vojta Dyk jedním z nejšpičkovějších českých zpěváků, který dokáže díky svému bohatému hlasovému fondu zazpívat cokoliv. Na turné D.Y.K. zazněly nové písně ze stejnojmenného alba, které Vojta nahrál v New Yorku a obklopil se těmi nejlepšími americkými hudebníky v čele s Ondřejem Pivcem, držitelem ocenění Grammy. Ten tohoto večera usedl za Hammondovy varhany a ukázal, že hru na ně báječně ovládá. Koncert začal vtipnou vsuvkou moderátora, který svou funkci nazval synonymem "rozkuřovač". Padlo pár vtípků o Brně, Ostravě (Banik p*čo), a také nechyběly peprné pozdravy na Pražský hrad. Hned poté se začal z reprobeden linout Vojtův jedinečný hlas, avšak až po chvíli si diváci pod pódiem všimli, že Vojta svou show začíná mezi lidmi na tribuně. Pozdravil se s nimi, a už spěchal za svými kolegy na stage.

Místo Američanů Češi
Kvůli koronavirové pandemii bylo turné D.Y.K. několikrát přesunuto, a tak nové písně mohli fanoušci uslyšet naživo teprve nyní. Turné se měli zúčastnit i američtí hudebníci, k čemuž také z důvodu pandemie nedošlo. Vojta však vsadil na české muzikanty a rozhodně to nebylo na škodu. Naopak. Nemohli jsme si nevšimnout vokalistky Annymárie D'Almeida, která je vítězkou poslední řady soutěže The Voice Česko-Slovensko, v níž Vojta usedl v křesle porotce. Právě všichni vokalisté sehráli v mnoha písních velkou roli a skvěle jim to s Vojtou ladilo. Byla to přímo pastva pro uši. Krásná pódiová výzdoba byla v rámci této show velkým zpestřením. Výborně řešen byl však celý prostor Paloučku, kdy si přišli na své snad všichni. Věrní fanoušci, kteří chtějí být svému idolu nablízku, měli prostor na stání přímo pod pódiem. Ti, co si chtěli koncert vychutnat v pohodlí, usedli na malou tribunu, z níž byl na celé jeviště úžasný výhled. Pokud budete někde blízko, určitě na některý z koncertů Vojty Dyka zajděte, stojí to opravdu za to.

Text: Milan Papežík, Soňa Kupková
Foto: Milan Papežík

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace