Přejít na menu Přejít na obsah

Vánoční trhy Olomouc: Adventní festival plný hudby a těch nejlepších olomouckých kapel


K pohodové atmosféře Olomouckých vánočních trhů neodmyslitelně patří bohatý kulturní program. Horní náměstí se tak na více než měsíc stane místem velkého adventního festivalu, kde se na pódiu denně odehrává nějaká zajímavá akce. Program startuje již první den trhů 18. listopadu koncertem skvělého revivalu Queenmania v čele s Peterem Paulem Pačutem a končí 24. prosince půlnoční mší.

„Největší olomoucký festival jsme se snažili naplnit programem, který se zaměřuje jak na duchovní rozměr adventu, tak na zábavu a kvalitní umění v široké paletě žánrů. Na své si přijdou fanoušci rocku, jazzu, popu, folku, blues, folklóru, filmu, baletu i vánočních koled, studenti, rodiče s dětmi, dospělí i party kamarádů, kteří jezdí na trhy do Olomouce za punči a dobrou zábavou,“ vysvětluje mluvčí trhů Monika Řehulková.
Z programu vyzdvihuje třeba bluegrass a country band Poutníci, Orchestr Jaroslava Ježka s programem Tmavomodrý svět, finalistku Československé Superstar Alžbětu Kolečkářovou, poprockové Turbo nebo Zpívánky strýčka Líčka pro děti. Během pěti týdnů se lidem představí nejlepší olomoucké kapely a interpreti – namátkou Bluesberg, Isbina, Lukáš Mareček s hosty, Hazydecay, Olomoucký dixieland jazz band, Natálie Tichánková & 4Good, Terez Wrau a řada dalších.
„Nejnavštěvovanější akcí je každoročně rozsvícení vánočního stromečku, které letos bude v neděli 20. 11. od 18. hodin. Poté následuje vánoční koncert Báry Basikové,“ doplnila Řehulková.

Vyloženě rodinnou atmosféru chce navodit série oblíbených českých filmů, které se budou promítat přímo na náměstí – Jak dostat tatínka do polepšovny, Anděl páně, Nesmrtelná teta a další. Připraven je také oblíbený večer Česko zpívá koledy, do kterého se v jeden čas zapojují lidé po celé České republice.
Kromě programu na pódiu pořadatelé nabízejí i řadu dalších atrakcí – obří třicetimetrové vyhlídkové kolo na tržnici, vánoční stezku s vyhlídkami na město, dětský historický kolotoč, tradiční zvoničku a Ježíkovu poštu a dílničky na Horním náměstí, nebo vyřezávaný betlém na Dolním náměstí.
Více informací o programu najdete na vanocnitrhy.eu, nebo na našem FB a Instagramu.

Text: Milan Papežík
Foto: Archiv kapel

Alžběta Kolečkářová vystoupí v rámci svého miniturné Vánoční Kolečko

 

Natálie Tichánková & 4GOOD

 

Kapela Turbo

Zpět na články »

Nejnovější komentáře

Pro přidání komenáře se musíte nejprve přihlásit nebo registrovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace