Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele P. Š.

Letošní Imagination Festival je za námi. A že to stálo za to!

29. 11. 2014

P. Š.

Rozbouřené Letňany. Tak by se dal popsat první dojem z letošního Imagination festivalu, který návštěvníkům jako vždy nabídl ty nejuznávanější interprety z oblasti elektronické muziky. V pátek 28. listopadu tak v prostorách pražského výstaviště odstartovala show, na kterou se určitě jen tak nezapomene! Co všechno čekalo na diváky tentokrát?

Co vše nabídne letošní Imagination Festival?

20. 11. 2014

P. Š.

Jako již po několikáté, i tento rok se pozornost příznivců Techna, Drum 'n' bass a dalších stylů Electronic music upíná k světoznámému Imagination Festivalu, který se bude konat 28. listopadu v halách výstaviště PVA Letňany. Oproti minulému roku se tak dočkáme mnohem větších stagí, s dostatkem prostoru pro tancování a kapacitou až 10 000 návštěvníků. Součástí je samozřejmě venkovní zóna s VIP terasami a nejméně 8 barovými pulty! A na co všechno se ještě můžete těšit?

Nyckelharpa – dědictví středověkého severu

2. 11. 2014

P. Š.

V dnešním článku o neobvyklých hudebních nástrojích se přidržíme, tak jako v článku minulém, středověké tématiky. Opustíme však raně středověkou Anglii a vydáme se na sever, do odlehlé a chladné Skandinávie, která dala vzniknout jednomu z nejzajímavějších severských nástrojů vůbec – nyckelharpě.

Středověké nástroje: Crwth aneb Odkaz starých Velšanů

22. 10. 2014

P. Š.

Mnohé z vás možná při přečtení nadpisu napadlo, že z něj vypadlo několik samohlásek, protože v opačném případě by vůbec nedával smysl. Nebo snad ne? Co je to crwth? Odpověď je však velice jednoduchá, jedná se o středověký nástroj, hojně rozšířený mezi Velšany na Britských ostrovech. A právě o něm si dnes povíme něco více.

Středověké nástroje: Bandura - hlas staré Ukrajiny

2. 10. 2014

P. Š.

Bandura je strunný drnkací nástroj, pocházející ze staré Ukrajiny. Instrument, kombinující prvky loutny a citery, je však mnohem víc ne pouhým hudebním nástrojem. Pro svou bohatou historii a dlouholetou tradici je právem nazývána „hlasem Ukrajiny.“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace