Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Vlaďka Tomková

Hudební placky aneb Jak to vše kdysi začalo

22. 9. 2014

Vlaďka Tomková

Malé, na první pohled nenápadné, ale přesto si dobyly svět – ano, řeč je o plackách! Kovová či plastová kolečka se špendlíkem na zadní straně patří dnes k běžným módním doplňkům.  Můžete jimi ozdobit jakýkoli kus oblečení a udělat z něj svým způsobem originál. A nejen to. Pomocí placky dává totiž člověk najevo, co se mu líbí a jaké má názory, podobně jako když sdílí své myšlenky na Facebooku.

Team StarKid aneb Když muzikál přeroste do megalomanských rozměrů

15. 9. 2014

Vlaďka Tomková

Výborné texty, chytlavé melodie a skvělé herecké výkony – trojkombinace, kterou hravě zvládá americký divadelní spolek Team StarKid, založený roku 2009 studenty Michiganské univerzity hudby, divadla a tance. Skupina má na svém kontu devět muzikálových her, jeden hudební seriál, jedno dramatické čtení a na YouTube, Facebooku i Twitteru tisíce oddaných fanoušků. Patříte mezi ně i vy?

Kurt Cobain: Je lepší shořet, než vyhasnout

10. 9. 2014

Vlaďka Tomková

„it's better to burn out than to fade away“ – věta, kterou zbožňuje celý svět. Lidé ji nosí na tričkách, píší do deníků a nechávají si ji tetovat. V nesmrtelný citát ji před dvaceti lety proměnil Kurt Cobain a zdá se, že od té doby neztratila na přitažlivosti. Spíše naopak.

Česká superskupina v čele s Kamilem Střihavkou

1. 9. 2014

Vlaďka Tomková

Supergroup, nebo také superskupina, je označení pro kapelu, která se skládá z již slavných a úspěšných hudebníků. Ve světě je tento pojem zcela běžný a za všechny můžeme jmenovat slavné Led Zeppelin či třeba Bad Company. U nás v Česku se tato kapela jmenuje Supergroup a své umění předvedla včera odpoledne na českobudějovickém Výstavišti.

Když cover verze převálcuje originální skladbu

5. 8. 2014

Vlaďka Tomková

Jistě už se vám to někdy stalo – oblíbíte si písničku svého nejmilejšího interpreta a pak zjistíte, že vlastně vůbec není jeho a že ji zpěvák či zpěvačka převzali od někoho jiného. Takové zjištění člověka mnohdy nepříjemně překvapí. Vydejme se teď po stopách tří světoznámých interpretů, jejichž zdánlivě autorské hity byly ve skutečnosti převzaty z repertoáru jejich talentovaných kolegů.

Za zrodem Rock 'n' Rollu nestál jen Elvis

28. 7. 2014

Vlaďka Tomková

Když se řekne Rock 'n' Roll, většina lidí dokáže tento směr správně zařadit jak do Spojených států amerických, tak do období padesátých a šedesátých let.  Snad každý si také vybaví jméno Elvise Presleyho, rodáka z Mississippi, který si získal srdce fanoušků po celém světě a zapsal se do dějin jako Král Rock 'n' Rollu. Tím bývají obvyklé znalosti vyčerpány. Jenže, světe div se, Elvis nebyl jediný. Americká hudební scéna se totiž může pochlubit nespočtem dalších hudebníků, kteří jsou slavní a úspěšní, ale jejich jméno jste dost možná ještě neslyšeli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace