Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Vlaďka Tomková

Vypsaná fiXa: ochutnávka z nového CD

20. 11. 2015

Vlaďka Tomková

Je to tady – kapela Vypsaná fiXa konečně zveřejnila ochutnávku z nového CD, které už je nahrané a čeká na své fanoušky. Deska se jmenuje PLANETY MALÉHO PRINCE a najdete na ní deset nových písniček. Tu s názvem Letec si už od včerejška můžete pustit na YouTube a přidat se tak k více než 1500 fanouškům, kteří to stihli před vámi.

Zapomněli jsme, že Miley umí zpívat

29. 5. 2015

Vlaďka Tomková

Zapomněli jsme, že Miley Cyrus umí zpívat – anebo jsme to možná nikdy nevěděli, podobně jako to, že dvaadvacetiletá rodačka z Tenessee se už od dob Hanny Montany podílí na tvorbě charitativních písní a podporuje řadu dobročinných institucí.  Jednou z nich je i Happy Hippie Foundation, v rámci níž si Miley zazpívala s rockovou legendou Joan Jett. Neuběhl ani měsíc a jejich společné video má přes jeden milión zhlédnutí.

Garfunkel and Oates: svatby gayů a sex s kachnami

1. 4. 2015

Vlaďka Tomková

Někdo marně přemýšlí, jak vyslovit ona dvě jména z titulku, jinému však už při jejich spatření začínají cukat koutky. Zvláště pokud jste viděli videoklip k písni The Loophole zveřejněný v červnu roku 2013, musí vás Garfunkel a Oates doslova praštit do očí. Ať tak či onak, chcete-li se dovědět, co má tato dvojice křehkých dívek z LA společného se svatbami homosexuálů a zoofilií, je následující článek to pravé ořechové.

Originální hudební videoklipy: vše na jeden záběr

15. 1. 2015

Vlaďka Tomková

Hudební videoklip je dnes už úplnou samozřejmostí – platí totiž za jakousi vizitku a zpěvák či kapela bez něj jako by neexistovali. Konkurence je ovšem veliká a tak kdo chce zaujmout, musí přijít s něčím opravdu výjimečným. Jedním z oblíbených způsobů, jak to udělat, je natočit celý klip na jeden jediný záběr. Hudební scéna vám teď představí tři písně, jejichž one-take klipy rozhodně nesmíte minout!

Někteří lidé vidí zvuky - hudební synestezie

4. 11. 2014

Vlaďka Tomková

Jistě se shodneme na tom, že většina z nás dokáže bez větších potíží vyjmenovat pět základních lidských smyslů – zrak, sluch, chuť, čich a hmat. Jednak je známe už z prvního stupně základní školy, za druhé jich využíváme téměř nepřetržitě celý život. Připadá nám tak samozřejmé odlišit, že text v knize vnímáme zrakem a boloňské špagety chutí, přičemž mezi těmito vjemy cítíme značnou odlišnost.

Nesměňské rockové posvícení malé ale kouzelné

28. 10. 2014

Vlaďka Tomková

Za kvalitní hudbou se jistě vyplatí cestovat do velkých měst. Jsou ovšem chvíle, kdy to funguje přesně naopak – a skvělou muziku si poslechnete tam, kde byste ji nejspíš nehledali. Přesně to je případ Nesměňského rockového posvícení, akce, která se uskutečnila minulou sobotu.  Že jste o ní v životě neslyšeli? Pak patří následující report právě vám!

Jak vypadaly počátky prehistorické hudby?

21. 10. 2014

Vlaďka Tomková

Pár kostí z husích stehýnek, čtyřprocentní kysličník na vyvaření a trocha smůly. Tolik stačí, abyste si doma vytvořili panovu flétnu, jeden z vůbec nejstarších hudebních nástrojů světa. Podobně nenáročná je výroba jednoduchého bubínku, k níž nejspíš budete potřebovat jen dobře propracovanou hlínu, surovou kozí kůži a několik řemínků. Pravěcí lidé neměli k dispozici důmyslné materiály a moderní technologie, jaké známe dnes – vděčíme jim ovšem jak za předchůdce soudobých nástrojů, tak i za vznik hudby jako takové.

Hudbou ke vzdělání aneb Učit se dá i skrze píseň

7. 10. 2014

Vlaďka Tomková

Chcete si oprášit znalosti středoškolské biologie, nebo jen hledáte vtipný a pohodový song, jehož melodie vám bude celý večer znít v hlavě? Nudí vás hudební mainstream a rádi byste si poslechli něco, řekněme, odlišného…? Pak jste na správné adrese! Nejen, že se pobavíte, ale dost možná budete po poslechu těchto písní chytřejší než kdy dřív.

Hudební halucinace? Častější než si myslíte

1. 10. 2014

Vlaďka Tomková

Halucinace je vjem bez reálného podnětu – jinak řečeno, halucinující člověk vnímá něco, co ve skutečnosti neexistuje.  Má tedy například dojem, že na jeho stole stojí hrnek s čajem a kolem prochází muž s aktovkou. Pokud si ovšem myslíte, že tímto potenciál halucinací končí, pravděpodobně vás zklamu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace