Přejít na menu Přejít na obsah

Hudební technika

Plávání za poslechu hudby? S MP3 přehrávačem od Sony žádný problém!

14. 10. 2013

Redakce

Sportujete rádi? A mrzí vás, že při plavání i dalších sportech, u kterých se více potíte (běh, posilovna), musíte odkládat MP3 přehrávač s oblíbenou hudbou, aby nedošlo k poškození sluchátek či samotného přehrávače? S tím je od nynějška konec! S voděodolným přehrávačem NWZ-W273 od Sony klidně skočte rovnou do bazénu. 

Kytarové efekty a legenda jménem Boss MT-2

1. 8. 2013

Redakce

Téměř od vzniku elektrických kytar koncem 30. let umělci hledali způsob, jak si upravit zvuk svých hudebních nástrojů. Rozmanitost těchto experimentů sahala od malých vestavěných efektů přímo v kytaře až k externím efektům o velikosti třeba skříně. Velmi oblíbenými a hlavně praktickými při koncertě se ale staly podlahové efekty, které šlo ovládat pomocí sešlápnutí pedálu.

Zemřel Armar Gopal Bose, muž který určil vývoj zvukové techniky

16. 7. 2013

Redakce

Armar Gopal Bose byl průkopníkem moderní akustiky. Svůj život doslova věnoval hledání perfektního zvuku. Bose dokázal dostat "velký" zvuk do miniaturních soustav. V roce 1964 založil malou firmu se jménem Bose. Tato firma, která se stále jmenuje Bose Corporation dnes čítá okolo 9 300 zaměstnanců a dodává zvukovou techniku do celého světa. 

Tip: Molitanové desky jako akustická izolace

21. 3. 2013

Redakce

Pokud si chcete jednoduše a levně odhlučnit svoji zkušebnu nebo nahrávací studio, molitan je pro vás jednoduché a cenově dostupné řešení. Mezi jeho přednosti patři především výborná schopnost pohlcování hluku a příjemný vzhled.

Nová značka hlav a reproboxů

2. 3. 2013

Redakce

Společnost Schecter, známá především výrobou kytar, ve spolupráci s kytaristou z kapely Avenged Sevenfold, Sinistrem Gatesem, představila novou značku kytarových hlav a reproboxů. Jedná se o hlavu a reprobox značky Hellwin. Konkrétně se jedná o 100W celolampovou hlavu, vzhledem připomínající klasické hlavy od Marshallu.

Sluchátka: Styl a šmrnc do vašich uší

15. 3. 2011

Redakce

Ty tam jsou časy, kdy obchodní řetězce a firmy zabývající se elektronikou nabízely sluchátka do uší v neutrálních unylých barvách s jednoduchým provedením. Naštěstí! Dnes již nemusíte volit mezi designem a funkčností - moderní typy sluchátek nejenže představují vysoce kvalitní přístroje s vynikajícími zvukovými vlastnostmi, ale mohou se hravě stát originálním módním doplňkem. Ukažte, co ve vás je, a brázděte ulice se stylovými sluchátky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace