Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Pearl

Liv Kristine opouští Leaves' Eyes

21. 4. 2016

Pearl

Metalovým světem v tomto týdnu proběhla zpráva, že kapelu Leaves' Eyes opouští zakládající členka, frontmanka, skladatelka a textařka Liv Kristine Espenæs Krull. Její odchod je pro fanoušky přinejmenším překvapivý, tím spíše, že přišel uprostřed probíhajícího turné. Novou zpěvačkou kapely se stala Elina Siirala.

Potvrzeno: Axl Rose jako hostující frontman AC/DC

19. 4. 2016

Pearl

To, o čem se nějakou dobu šuškalo, je nyní už jasná věc: Axl Rose se připojí k AC/DC jako nový zpěvák pro zbytek turné Rock Or Bust. Turné, které bude mít zastávku i v Praze (22. 5.), nemůže dokončit současný zpěvák Brian Johnson, neboť mu lékaři kvůli závažným problémům se sluchem důrazně nedoporučili pokračovat v koncertování

Aerosmith: příští rok rozlučkové turné?

18. 4. 2016

Pearl

Bostonská rocková legenda Aerosmith tvrdí, že jejich příští turné, které plánují na rok 2017, by mělo být jejich poslední. Uvedl to pro americký hudební magazín Rolling Stone frontman kapely Steven Tyler.

Změna: Aerodrome Festival bude v Tipsport Areně

18. 4. 2016

Pearl

Pražský Aerodrome Festival, konaný letos 15. 6., si pomalu začíná budovat určitou tradici mezi českými festivaly. Typická je pro něj kombinace tří faktorů: je jednodenní, koná se "ve městě", nikoli někde na odlehlé louce, a každoročně přiváží známá jména z oblasti rocku, metalu a punku. Letos přijedou Billy Talent, Zebrahead, Bad Religion, stále populárnější Bring Me To Horizon a headlineři Korn.

Jan Macků, Dymytry: Na turné s Arakainem jsme nachystali pro naše fanoušky pořádnou nálož!

17. 4. 2016

Pearl

„Do stejný řeky“ vstoupily kapely Arakain a Dymytry, když letos na jaře podruhé uspořádaly společné turné, podobně jako v roce 2014. Dvě spřízněné party muzikantů přivezly na koncerty svá nová CD a představily program, při kterém každá z nich odehraje vlastní set a následně se na hodinu skutečně spojí všech 5+5 členů v jednu velkou desetičlennou kapelu. O tom všem i o dalších souvisejících tématech jsme si povídali s frontmanem Dymytry Janem Macků („Protheus“).

Telegrafický rozhovor s Václavem Noidem Bártou: sólové koncerty, letní festivaly, hudba k dokumentu i nová muzikálová role

17. 4. 2016

Pearl

Václav Noid Bárta je v současné době velmi zaneprázdněný umělec. Přípravy jeho dubnových sólových koncertů běží na plné obrátky, nedávno dopsal hudbu k dokumentu "32 utajovaných stran", brzy se začne připravovat na hlavní mužskou roli v muzikálu Bonnie&Clyde. Vedle toho stíhá soukromý život – nedávno se s rodinou přestěhovali do nového domu, který svépomocí zvelebují. I přes svou momentální časovou vytíženost si našel chvilku času, aby nám aspoň telegraficky zodpověděl pár otázek...

Paul McCartney: Po 12 letech opět v Praze

29. 3. 2016

Pearl

Do Prahy se po dvanácti letech chystá Paul McCartney, bývalý člen Beatles a legenda populární hudby. 16. června ho přivítá O2 arena. Jeho koncert má být průřezem jeho bohatou hudební kariérou.

Axl Rose na post zpěváka v AC/DC? A co na to fanoušci?

29. 3. 2016

Pearl

Již pár dnů se šušká po internetu, že na nadcházejících koncertech AC/DC by měl s kapelou vystoupit zpěvák Guns'N'Roses Axl Rose. Stálý zpěvák AC/DC Brian Johnson se potýká se sluchovými potížemi, lékaři mu zakazují koncertovat, aby nepřišel o sluch úplně. Je to pouze fáma, či skutečnost, se kterou můžeme počítat i pro pražský koncert 22. 5.?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace