Přejít na menu Přejít na obsah

Novinky

Potřebuje evropská hudba peníze od států?

21. 10. 2007

Redakce

Nejsou to ani dva týdny, kdy došlo ke schůzce „bafuňářů" hudební branže z více než pětadvaceti evropských zemí v maďarské metropoli. Jednalo se o první celoevropskou konferenci, která měla začít novou epizodu spolupráce mezi nezávislými tvůrci festivalů, majiteli hudebních klubů, promotéry, manažery i samotnými hudebníky. Pořadatelem byl maďarský Music Export Office.

Afro Latin Fest 2007

21. 10. 2007

Redakce

Třetí ročník mezinárodního festivalu world music Afro Latin Fest 2007 začíná v úterý 23. října v brněnském Semilasse a ve dvou dnech nadělí místním fanouškům i hudebním turistům afroamerický world pop, temperamentní kubánský son i afterparty se špičkovými DJs.

MOFFOM: muzika o filmu/ film o muzice

15. 10. 2007

Redakce

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Music on Film/ Film on Music představí ve dnech od 18. do 22. 10. přes padesát filmů napříč žánrovým spektrem. Můžete se těšit na dokumenty, záznamy koncertů, biografie kapel, rozhovory, záběry ze zákulisí a přehršel doprovodných akcí. Promítat se bude v prověřených sálech pražských kin Lucerna, Světozor a Evald...

Když to I AM X přestane jít, tak odcházejí…

15. 10. 2007

Redakce

I AM X jsou právě v kurzu. Ví to zpěvák Chris Corner a ví to i celá kapela. A tak objíždějí jednu destinaci za druhou v nekonečných koncertních šňůrách, dokud celý tenhle jejich cirkus plný studené elektroniky, excentrických oděvů a dekadentních textů vydělává. Objevili se také opět v Praze, a pokud si chcete přečíst, jaký to byl zážitek a nepopsatelná show, raději zhlédněte článek z předchozího koncertu, protože adorace se dnes konat nebude...

Unity si na debutu neujednotili myšlenky

21. 9. 2007

Redakce

Pražská pětičlenná partička Unity známá svými energickými představeními vydává po dlouhých šesti letech první dlouhohrající desku. Mimo breakbeatových, dancehallových či rockových rytmů se na vás valí vysamplovaný vokál Jimi Hendrixe či zvuk banja. A my hledáme odpověď na otázku: Je to normální? Dá se to vůbec poslouchat?

Jazz Brno se rozjíždí již po desáté

18. 9. 2007

Redakce

18. září začal jubilejní desátý ročník průběžného mezinárodního hudebního festivalu Jazz Brno . Měli jsme možnost zhlédnout sexteto Tarapaca Jazz a již dnes ve 20 hodin nás potěší legendární slovenský jazzman Dodo Šošoka se svým triem.

Untitled – Evoluce Korn se nezastavila ani na osmé desce

24. 8. 2007

Redakce

Před dvěma lety je po dlouhých letech spolupráce opustil kytarista Brian „Head“ Welch. Minulý rok si vzal dovolenou další zakládající člen, bubeník David Silveria. Vyměnili label. Přichází s novou deskou a prohlašují, že je to ještě stále baví. Otcové nu-metalu, kteří se od něj distancují. Sedmnáct let po svém debutu Korn vypouští další porci pořádného rámusu a niterných výpovědí.

Mik Keusen – švýcarský jazz, jak ho ještě neznáte

24. 8. 2007

Redakce

Mezi 11. a 15. březnem 2007 proběhl v Brně dvacátý ročník Expozice nové hudby s podtitulem „NO A…! Neakademický přístup Non Academic Approach“. Přehlídku uzavřel jazzový koncert v podání Gareth Davis Tria, při němž se brněnskému publiku představil v České republice dosud nepříliš známý klavírista a skladatel Mik Keusen. I když se trio skládá z vynikajících muzikantů, největší pozornost zasluhuje jakožto autor všech skladeb právě tento švýcarský umělec.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace