Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Pearl

Chant of the Seven Ladies: hudebně-barevné video k fantasy scéně

14. 11. 2014

Pearl

Skladba Chant of the Seven Ladies od formace Elfenthal je postavena na spojení hudby a barev či přesněji přiřazení určité barvy ke každému z použitých tónů na principu fyziky, na principu frekvencí vyjádřených v hertzech. Podle toho byl k této skladbě zhotoven barevný videoklip, kde můžeme vidět vždy tu barvu, která je přiřazena právě k tomu zpívanému tónu, jenž právě zní.

Středověké nástroje: Hurdy gurdy, vielle à roue, Drehleier

30. 10. 2014

Pearl

Nástroj nazývaný v anglicky mluvících zemích hurdy gurdy má v jiných jazycích označení např. vielle à roue (francouzsky „housle s kolečkem“) či Drehleier (německy „otáčivá lyra“). Hurdy je skotský výraz pro anglické „turn“ – otáčet se, gurdy od „gourd vegetable“ – tykev, dýně, neboť části tykví se používaly jako rezonanční deska nástroje. Český název je niněra, to však není příliš přesné, protože niněrou se nazývá pouze jeden typ. Jak je to tedy s tímto nástrojem doopravdy?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace