Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně

Zemřel Armar Gopal Bose, muž který určil vývoj zvukové techniky

16. 7. 2013

Redakce

Armar Gopal Bose byl průkopníkem moderní akustiky. Svůj život doslova věnoval hledání perfektního zvuku. Bose dokázal dostat "velký" zvuk do miniaturních soustav. V roce 1964 založil malou firmu se jménem Bose. Tato firma, která se stále jmenuje Bose Corporation dnes čítá okolo 9 300 zaměstnanců a dodává zvukovou techniku do celého světa. 

Skupina Portless vydává svůj první singl nazvaný Dream a Dream

15. 7. 2013

Redakce

Skupina Portless, složená z bývalých členů kapely Support Lesbiens, právě vydává svůj první singl s názvem „Dream a Dream“ z připravovaného debutového alba. K novému singlu již vznikl i videoklip, kterého se ujal americký režisér Jesse Baldwin. Video bude mít premiéru na začátku srpna a vydání nové desky je plánováno na konec září 2013.

Vysočina Fest – to nejlepší na konec

14. 7. 2013

Redakce

Sobota byla posledním festivalovým dnem a bez nadsázky lze o celé akci říci, že se více než povedla. Oproti pátku byla sice sobota, co se týče návštěvnosti slabší, a to i přes skutečnost, že seznam kapel na poslední festivalový den tvořila samá zvučná jména. Mimo hlavní pódium se opět velké pozornosti těšila Soul Music Club Stage, na které se střídaly žánrově různorodá uskupení hudebníků převážně z Česka.

Poslední den v Přeštěnicích v rytmu afrických bubnů

14. 7. 2013

Redakce

Ve stále skvělém počasí vystoupili v sobotu v Přeštěnicích italští Vanilla Sky. Kvůli večernímu koncertu v Mnichově nastoupili v ne zcela atraktivním čase při třetí odpolední, s nelehkým úkolem se ale statečně poprali. Dříči z Říma nastoupili před asi desítku postávajících a několik desítek posedávajících diváků, nenechali se ale odradit a dobrou komunikací s publikem, pobíháním s kytarami mezi lidmi a hlavně kvalitním přednesem během setu přilákali mnoho dalších.

Druhý den v Přeštěnicích ovládl David Koller

13. 7. 2013

Redakce

David Koller & Band potvrdili roli interpreta dne a rozezpívali největší páteční publikum. Dorazili také The Paranoid ze Slovenska a rakouští Kontrust. V pátek se už hrálo na všech šesti pódiích včetně divadelního stanu. Areál se pro návštěvníky otevřel půl hodiny po poledni a nabitý program trval až do pozdních nočních hod

Vysočina Fest – den druhý

13. 7. 2013

Redakce

V porovnání se dnem prvním, v pátek návštěvníci vzali festival doslova útokem. Krátce po otevření areálu se na hlavním pódiu vystřídalo několik místních poloprofesionálních kapel a stejně jako v předchozí den, úderem šesté hodiny odpolední hlavní scénu jihlavského amfiteátru ovládly profesionální kapely. Jako první z nich se žezla chopila legendární formace rockerů z Pražského Výběru.

Přeštěnice Open Air – report z prvního festivalového dne

12. 7. 2013

Redakce

Včera proběhl na Open Air Musicfestu tzv. večírek (první den festivalu). V areálu za Přeštěnicemi na Milevsku se hrálo na jedné zastřešené stagi a vystoupili především menší a místní interpreti. Počasí pořadatelům přálo, se zataženou oblohou ale k letním teplým letním teplotám bylo daleko. Auty a svozovými autobusy z Milevska dorazilo prvních zhruba 500 návštěvníků. Konečné skóre této třídenní akce by podle slov organizátorů mohlo včetně hostů dosáhnout 4 tisíc.

Vysočina včera odstartovala první ročník festivalu + rozhovor s Prago Union

12. 7. 2013

Redakce

Multižánrové letní festivaly jsou vyhledávaným kulturním zážitkem mnoha lidí a po několikaletém očekávání se konečně našli organizátoři ochotni uspořádat velký festival v Jihlavě. Třídenní hudební maraton začal ve čtvrtek odpoledne vystoupením místních kapel Arciskačány a EL´BRKAS. Od pozdních odpoledních hodin ovšem taktovku nad hlavním pódiem převzaly profesionální kapely v pořadí Prago Union, Monkey Business, Tomáš Klus a první festivalový den byl korunován energickým vystoupením kapely Wohnout.

Již za 26 dní se otevírá říše divů na Maďarském Sziget festivalu

9. 7. 2013

Redakce

Sziget festival, neboli “Ostrov Svobody”, připravuje nezapomenutelný nultý den festivalu. V tento den se festivalový park promění v říši divů. Na hlavní stage zahraje známá bulharská kapela Quimby (alternative rock). Na OTP Bank World Music Party stage zahraje také bulharská kapela, tentokrát Muzsikás, která slaví 40 leté výročí.

Umění a kumšt se otevře lidem v rámci Vysočina festu již 11.7.

9. 7. 2013

Redakce

Umění a kumšt se otevře lidem v rámci Vysočina festu. Hlavní hudební program prvního ročníku největšího multižánrového festivalu na Vysočině - Vysočina fest - obohatí otevřené umělecké dílny, které budou formou různých workshopů probíhat po celý den ve čtvrtek 11. 7. 2013 hned na čtyřech místech Jihlavy. Dílny pro letošní ročník Vysočina festu navrhoval promotér Víťa Schrek z jihlavské AlternativaPro. "Chtěl jsem, aby se v rámci Vysočina festu otevřelo lidem umění a kumšt, které Jihlavu reprezentují, mají úspěchy, tradici, své příznivce a zázemí."

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace