Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně

Hlas jako nejpřirozenější nástroj člověka: americký zpěvák a perkusista Vinx

13. 11. 2013

Redakce

Jedinečnou možnost učit se od mistra zpěvu a perkusí Vinxe, jehož hudební kariéru zdobí spolupráce s takovými jmény jako Sting, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, B.B. King, Lou Reed či Stevie Wonder, budou mít účastníci Pražského vokálního summitu. V neděli 17. listopadu proběhne další z řady hlasových workshopů pořádaných centrem pro práci s lidským hlasem Hlasohled.

RYBIČKY 48 „TOHLE JE ROCK´N ´ ROLL VY BUZNY!“

12. 11. 2013

Redakce

Kapela Rybičky 48 vydává své páté studiové album pod kontroverzním názvem Tohle je Rock ´n ´roll vy buzny“. Album bylo nahráno ve studiu SONO, na zvukové režii se podíleli Milan Cimfe, Pavel Karlík a Libor Mikoška. Deska obsahuje jedenáct zbrusu nových písní, na některých z nich se podíleli hosté jako: Štěpán Karbulka ( Divokej Bill ), Matěj Homola ( Wohnout ), Ota Hereš ( Alkehol ), Filip Vlček ( Koblížci ), Voxel...a další

Spoluhráč Paula McCartneyho Laurence Juber přiveze kytarovou virtuozitu „pro tři ruce“

11. 11. 2013

Redakce

Laurence Juber je světově známý britský kytarista, virtuos a skladatel narozený roku 1952 v jižní části Londýna. LJ, jak mu také věrní fanoušci zkráceně říkají, hraje na akustickou kytaru především v rytmech folku, jazzu a popu. Již ve 13 letech si dokázal vydělávat hrou na kytaru a v 15 letech začal studovat klasickou kytaru na univerzitě v Londýně.  

KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS! - 19.11. v Praze

31. 10. 2013

Redakce

Rok se s rokem sešel a zpěvák Kamil Střihavka tradičně vystoupí se svou kapelou LEADERS! v úterý 19. listopadu od 20:00 hod. v pražském klubu Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Jedná se o jediný letošní samostatný pražský koncert Kamila Střihavky, exkluzívně konající se každoročně na podzim právě v Retru, který přinese jako obvykle průřez Kamilovou dosavadní kariérou.

ROXY a NoD oznamují kompletní narozeninový program

17. 10. 2013

Redakce

Legendární pražský klub ROXY pořádá od 21. října ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD velkolepou oslavu 21. narozenin klubu - festival BE TWENTY ONE. Dnes odhalený program slibuje pestrý týden plný koncertů, tanečních akcí, výstav, divadel a performancí, a to jak zahraničních tak i špičkových českých kapel, DJů, umělců a performerů.

Struny podzimu představí vokální unikát zapsaný na seznamu UNESCO - legendu Hysnim Zelu

14. 10. 2013

Redakce

Festival Struny podzimu již zítra, v úterý 15. října, představí tuzemskému publiku vokální poklad Albánie zapsaný od roku 2005 jako mistrovské dílo ústního a nehmotného dědictví lidstva na seznam UNESCO. Sedmičlenný Albánský iso-polyfonický sbor přiblíží v Českém muzeu hudby tradici písní Balkánu předávanou z generace na generaci už stovky let – zazní písně, které se na tamním venkově zpívají na svatbách, pohřbech nebo v hospodách.

Portless se vydávají na novou cestu - s novým albem a mimozemskou posádkou na palubě

13. 10. 2013

Redakce

Partička okolo Kryštofa Michala, která ještě před rokem tvořila většinovou část Support Lesbiens, vydává své debutové album s názvem „New Ride“. „I když spolu s klukama vystupujeme už nějaký ten pátek, je toho pro nás teď hodně nového. Za necelý rok jsme stihli celkem dost věcí, které na začátku roku odstartovala skladba „New Ride“. Bylo nám už tenkrát jasné, že deska ponese její název“, říká frontman Kryštof Michal k debutovému CD Portless.

KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS v Praze, Retro Music Hall, 19. 11. 2013

13. 10. 2013

Redakce

Rok se s rokem sešel a zpěvák Kamil Střihavka tradičně vystoupí se svou kapelou LEADERS! v úterý 19. listopadu od 20:00 hod. v pražském klubu Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Jedná se o jediný letošní samostatný pražský koncert Kamila Střihavky, exkluzívně konající se každoročně na podzim právě v Retru, který přinese jako obvykle průřez Kamilovou dosavadní kariérou. Zpěvák chystá pro své příznivce také překvapení, kterým bude… Ale to by nebylo překvapením a tak si nenechte určitě tento koncert ujít

Zimní Masters of Rock 2013 má potvrzené všechny kapely

12. 10. 2013

Redakce

Kdo by v dnešní době neznal hudební rock/metalový festival Masters of Rock a jeho zimní variantu, která každoročně probíhá v chladných dnech a přesto přivádí do Zlína spoustu kvalitních kapel, na které se sjíždí nemalé publikum z celé republiky i mimo ní. Nejinak tomu bude letos.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace