Přejít na menu Přejít na obsah

Novinky

Mandrage zvítězili v Hudebních cenách Óčka a přenechali cenu fanouškům!

27. 2. 2010

Redakce

Nemůže být sporu o tom, že na českém hudebním nebi začíná stále jasněji svítit nová hudební hvězda. Plzeňští Mandrage zvítězili v kategorii rock na Hudebních cenách Óčka 2009 nad takovými českými stálicemi jako je skupina Kabát, Vypsaná fixa nebo Tři sestry a ukázali, o jak obrovskou fanouškovskou základnu se kapela může opřít.

Stále slavnější Mandrage získávají jednu hudební nominaci za druhou

8. 2. 2010

Redakce

Plzeňská kapela Mandrage se v poslední době pyšní významnými hudebními nominacemi. Nominováni byli na Hudební ceny Óčka 2009 v kategorii Rock a čerstvě je hlasy fanoušků katapultovaly do finálové pětice nominované na objev roku v prestižní soutěži Žebřík 2009 časopisu iReport. Tato mladá partička výrazně boduje na tuzemských hitparádách a začíná silně konkurovat hudebním stálicím.

Loyca vystoupí v rámci „Unplugged Café“

13. 1. 2010

Redakce

Kapela Loyca se v současné době těší druhým místem v mezinárodní soutěži Skutečná liga 2009, které se zúčastnilo více jak 300 kapel. Porotce z řad renomovaných hudebníků a novinářů oslovili v semifinálových kolech zejména s jejich originální akustickou verzí repertoáru. "

Rybičky 48 bodují v hitparádě Medúza i IFPI. Zpěvák po operaci krku

28. 10. 2009

Redakce

Česká pop-punková jednička Rybičky 48 po úspěšné festivalové sezóně a zahájení turné k nové desce Viva La Revolución obsadila díky klipu k singlu Zamilovaný/Nešťastná už podruhé za sebou první příčku v hitparádě Medúza na České televizi.  Kapela boduje i se svým rockovějším single Viva La Revolución, který se krátce po nasazení do českých rádií vypracoval na 6. místo v oficiálním žebříčku nejhranějších písní na rockových rádiích IFPI RADIO TOP20 Modern Rock.

Viva La Fest v Praze: Aim, Green Frog Feet, MF, Rybičky 48 a další

5. 10. 2009

Redakce

Více než deset kapel ze čtyř zemí zahraje v sobotu 10. října v pražském klubu Abaton na akci zvané Viva La Fest. Mezi vystupujícími se objeví například němečtí Green Frog Feet slavící desetileté výročí nebo třeba mladá partička MF v nastupující generaci po Iné Kafé. Posledním zahraničním hostem bude italská indie rocková hvězda Aim.

Středočeský Kácov žije O2 Sázavafestem. Počasí mu přeje.

30. 7. 2009

Redakce

Největší tuzemský multižánrový festival O2 Sázavafest byl zahájen ve čtvrtek 30. července. Prvnímu oficiálnímu dni festivalu předcházel tzv. Warm-up day, na který dorazily tisíce nedočkavců. Stanové městečko se rychle zaplňuje a vše nasvědčuje tomu, že padne návštěvnický rekord. O2 Sázavafestu zatím přeje i počasí. Pořadatelům se podařilo za pomocí odvodňovacích úprav v terénu vysušit prostory areálu a zpevnit povrch.

O2 Sázavafest zavedl vlastní taxi službu a vlaky do Kácova budou posíleny

28. 7. 2009

Redakce

Na zájem fanoušků o O2 Sázavafest, který proběhne již příští týden, zareagovaly i České dráhy. Doprava do Kácova bude výrazně posílena. Festival nabídne i vlastní taxi službu. „Vzhledem k přestavbě železniční stanice Čerčany a výstavbě 4. koridoru je posílení dopravy zvláště obtížné. Přes provozní a kapacitní problémy bude posílení kapacit dopravy zajištěno," uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Praha Alois Kašpar. Pro návštěvníky O2 Sázavafestu, kteří pojedou vlakem ze směru Praha, budou v Čerčanech mimo běžných osobních spojů zastavovat prakticky i všechny rychlíky, které podle Aliose Kašpara znamenají během tří návozových hodin okolo 5000 míst.

Zajímavosti českých interpretů na 9. ročníku O2 Sázavafestu

28. 7. 2009

Redakce

Letošní ročník největšího tuzemského multižánrového a multikulturního festivalu se uskuteční od 30. července do 2. srpna v areálu Malá Strana v Kácově. Do středočeského městečka dorazí jako hlavní hvězda Američan Moby, ale vedle něj vystoupí okolo 150 hudebních uskupení, která jsou velmi zajímavá a mnohá z nich si exkluzivně na O2 Sázavafest připravila specielní show. Na divoké Rybičkovké show v sobotu 1. srpna na O2 Sázavafestu nebude chybět ani talentovaná rockerka Bára Zemanová, která se stala hostem na nové desce české pop-punkové jedničky. Kutnohorská kapela Rybičky 48 dnes patří k nejstrměji stoupajícím hvězdičkám českého hudebního showbusinessu.

TZ-O2 Sázavafest 27.7. - Zámecká scéna už ve středu

28. 7. 2009

Redakce

Ačkoliv letošní ročník O2 Sázavafestu začíná oficiálně až ve čtvrtek 30. července, už ve středu se do středočeského města Kácov začnou sjíždět první příznivci hudby na tzv. Warm-up, který je má rozehřát na hlavní hvězdy festivalu, kterými jsou kupříkladu Moby, Freak Power, Die Happy nebo Jimmy Somerville. Hudba v Kácově bude znít až do nedělního rána, kdy produkce festivalu skončí. Pořadatelé slibují okolo 150 vystupujících uskupení. V programu jsou zahrnuta kromě hudby také taneční, kabaretní a divadelní vystoupení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace