Přejít na menu Přejít na obsah

Rozhovory

Rozhovor: Václav Noid Bárta: Divadlo je živý biotop

13. 11. 2016

Pearl

Václav Noid Bárta uspořádá ve dnech 28. a 29. 11. dva vánočně laděné koncerty na své domovské půdě - v Hudebním divadle Karlín. Letos sklízí úspěchy jako muzikant s kapelou i jako sólista právě zmíněného Hudebního divadla Karlín, kde působí ve velkých rolích muzikálů Jesus Christ Superstar, Carmen či nejnověji Bonnie&Clyde. Rozhovor, který vznikl na festivalu Benátská! ve velmi uvolněné, přátelské atmosféře, byl součástí festivalového putování umělců Hudebního divadla Karlín a zároveň se vztahoval ke koncertnímu provedení muzikálu Jesus Christ Superstar ve večerním programu prvního festivalového dne.

Jan Macků, Dymytry: Na turné s Arakainem jsme nachystali pro naše fanoušky pořádnou nálož!

17. 4. 2016

Pearl

„Do stejný řeky“ vstoupily kapely Arakain a Dymytry, když letos na jaře podruhé uspořádaly společné turné, podobně jako v roce 2014. Dvě spřízněné party muzikantů přivezly na koncerty svá nová CD a představily program, při kterém každá z nich odehraje vlastní set a následně se na hodinu skutečně spojí všech 5+5 členů v jednu velkou desetičlennou kapelu. O tom všem i o dalších souvisejících tématech jsme si povídali s frontmanem Dymytry Janem Macků („Protheus“).

Telegrafický rozhovor s Václavem Noidem Bártou: sólové koncerty, letní festivaly, hudba k dokumentu i nová muzikálová role

17. 4. 2016

Pearl

Václav Noid Bárta je v současné době velmi zaneprázdněný umělec. Přípravy jeho dubnových sólových koncertů běží na plné obrátky, nedávno dopsal hudbu k dokumentu "32 utajovaných stran", brzy se začne připravovat na hlavní mužskou roli v muzikálu Bonnie&Clyde. Vedle toho stíhá soukromý život – nedávno se s rodinou přestěhovali do nového domu, který svépomocí zvelebují. I přes svou momentální časovou vytíženost si našel chvilku času, aby nám aspoň telegraficky zodpověděl pár otázek...

Klavírista David Ianni: Hudba vašich velkých skladatelů mě provází po celý život

25. 3. 2016

Pearl

Lucemburský klavírista David Ianni je uznávaným hudebníkem, ať už jako interpret, či jako skladatel. Hudbě se věnuje od dětství, v šestnácti letech debutoval na mezinárodní profesionální scéně svým podáním Lisztova Druhého klavírního koncertu. Na přelomu tisíciletí si dal uměleckou pauzu, aby našel svou vlastní hudební a duchovní identitu. Od té doby působí jako koncertní klavírista a skladatel. Rozhovor pro Hudební scénu uveřejňujeme v originálním německém znění (viz níže) a v českém překladu.

Jan Macků, Dymytry: Věříme, že se nám povedlo něco, co se v týhle zemi jen tak nevidí

23. 4. 2015

Pearl

Pražská kapela Dymytry se na české hudební scéně postupně stává čím dál známějším pojmem. Dvanáct let existence, poctivý metal, tři řadové desky a jedno EP, spousta odehraných koncertů i festivalových setů, loňské společné turné s Arakainem a stále rostoucí fanouškovská základna nazývaná „Dymytry rodina“. To vše vyústilo v první samostatné turné, které kapela pojmenovala podle stylu, který hraje – PSY-CORE.  V předvečer olomouckého koncertu odpovídal na otázky frontman Jan Macků („Protheus“).

Indila: Říká se, že zpěv je hlasem duše

21. 4. 2015

Jakub Konopka

Už 24. května vystoupí ve Foru Praha zpěvačka superhitů „Dernier danse“ a „S.O.S.“ INDILA spolu se slovenskými stálicemi Janou Kirschner a Kristinou. Indila na pražském koncertě představí svoje debutové album Mini World, kde bez okázalosti a velkých efektů, zato nádherným hlasem a citlivým projevem vyzpívává všechny své radosti i zklamání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace