Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Skuli

Brod 1995: Malý festival velkých rozměrů

21. 8. 2022

Skuli

Předposlední prázdninový víkend se v Českém Brodě uskutečnil tradiční festival Brod 1995, který odkazuje a navazuje na původní Rock for People, který se v těchto místech konal až do svého přesunu do Hradce Králové. I přes to, že festival je to menších rozměrů a letošek byl prvním rokem, kdy se objevilo na lineupu zahraniční jméno, jde vidět, že pořadatelé jsou opravdu velmi pečliví a akci připravují s takovou láskou a péčí, jako by se jednalo o skutečně velký fesťák evropského formátu. 

Elektro, ambient, hiphop a cimbál na jednom fesťáku? Beseda u Bigbítu.

6. 8. 2019

Skuli

Dvacet sedm. Pokud bychom mluvili o věku člověka, je to období, kdy je stále mlád, ačkoli rána po pařbě jsou horší, než před pár lety. Taky je to přesný počet měsíců Uranu. Případně označení nechvalně proslulého "Klubu 27" v rockovém světě. A nebo, zůstaneme-li u hudby, ale v mnohem veselejším kontextu - je to pořadové číslo letošního ročníku nezaměnitelné Besedy u Bigbítu. Festivalu, který nelze nikterak kategorizovat nebo s čímkoli srovnávat. Beseda je prostě svá.

Objevit nepoznané, poznat neobjevené - letošní Beseda u Bigbítu bude zase nářez!

26. 6. 2019

Skuli

Je tomu tak, rok s rokem se sešel a blíží se nám opět hudební akce roku. A to nejen pro sympaťáky z řad pořadatelů a stále se rozšiřující fanouškovskou základnu skvělé Besedy. Tento milý festival se totiž za 27 let své existence posunul z drobného posezení u bigbítu pro pár lidí z okolních vesnic k opravdickému festivalu se světovými jmény, který je potřeba brát vážně.

Nad Českou republikou se stahují mračna - Lordi se blíží!

6. 11. 2018

Skuli

Kapela plná hororových zrůd, která má procítěné texty, příjemně tvrdou hudbu a zvládla vyhrát Eurovision, kde rozdrtila konkurenci vymydlených popových hvězdiček. A po čase opět v čechách! Ano, Lordi vyráží se svým novým albem na turné Sexorcism a u nás se zastaví hned čtyřikrát.

Beseda. Festival který u nás nemá obdoby.

9. 8. 2018

Skuli

Letos již po 26. patřil topolový hajek v Tasově Besedě. Tentokrát poprvné bez přídomku "u Bigbítu". Pravdou je, že od dob, co tam hráli Citron a Láďa Křížek již pominuly. To ovšem na kvalitě tomuto příjemnému festivalu neubralo. Ba právě naopak.

Tradiční Beseda u bigbítu aneb i letos je plán na první srpnový víkend jasný

16. 7. 2018

Skuli

Beseda u bigbítu je festival ojedinělého formátu, který  k prvnímu srpnovému víkendu už prostě neodmyslitelně patří. Bez zajímavosti je, že ačkoli roste, především do kvality, pořadatelé nenavyšují kapacitu areálu a proto jeho bezkonkurenční "rodinná" atmosféra v topolovém hájku v Tasově bude i letos zachována. Na co že se můžeme těšit?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace